بهترین دوربین مداربسته برای منزل

بهترین دوربین مداربسته برای منزل و خانه

بهترین دوربین مداربسته برای منزل کدام است؟ مکان مناسب برای نصب دوربین مداربسته برای منزل کجاست؟ بهترین دوربین مداربسته برای منزل چه قابلیت‌هایی را باید داشته باشد؟ امروزه خیلی از مردم دارایی‌های قیمتی خود را در منزل مسکونی نگه می‌دارند، و دوست دارند تا در زمانی که بیرون از خانه هستند، مشکلی برای دارایی‌های قیمتی آنها رخ ندهد. یکی از بهترین کارها برای اینکه در آرامش کامل به کارهای روزمره خود در خارج از خانه بپردازید، استفاده از دوربین مداربسته برای منزل هست. نصب این نوع دوربین‌ها به شما کمک خواهد کرد که در هنگام مسافرت و مواقعی که منزل خارج می‌شوید امنیت ساختمان خود را بالاتر ببرید.

نکته مهم دیگر این هست که خیلی از مردم عادی نمی‌دانند که از چه دوربین مداربسته برای منزل خود استفاده کنند. متأسفانه خیلی از این افراد بدون آگاهی و بدون مشورت گرفتن به سمت خرید دوربین مداربسته می‌روند که این امر ممکن ضرر و زیان بسیاری را همراه داشته باشد. ویژگی و کاربرد دوربین مداربسته برای مکان های مختلف و از جمله قسمت های مختلف منازل متفاوت است. برای آنکه شما بهترین خرید دوربین مداربسته برای منازل را داشت باشید؛ ادامه این مطلب را به طور دقیق مطالعه کنید. در ادامه مقالات زیر برای مطالعه پیشنهاد میشود.

دوربین مداربسته چیست؟

دوربین مداربسته به شما این امکان را می‌دهد که تصاویری که در اطراف ساختمان شما در حال وقوع است را ثبت و ضبط کند. این تصاویر روی مانیتور یا گوشی همراه شما نیز قابل‌مشاهده خواهد بود. این دوربین برای اینکه از هر نوع اتفاقی مثل سرقت جلوگیری شود در ساختمان‌ها نصب شده و بهتر است بگوییم که نقش نظارتی و محافظتی دارد.

ویژگی های بهترین دوربین مداربسته برای منزل

هر نوع دوربین مداربسته‌ای که برای منزل خود نصب می‌کنید باید دارای ویژگی‌های باشد که امنیت ساکنین را به بهترین شکل ممکن تأمین کند. در هنگام خرید دوربین مداربسته برای منزل باید به خصوصیات و قابلیت‌های خاصی که دارد بیشتر دقت کنید. در ادامه به این ویژگی‌ها اشاره می‌کنیم.

ویژگی های بهترین دوربین 
مداربسته برای منزل و مکان ها مسکونی
بهترین دوربین برای خانه

1-مقاومت بالا

برای خرید دوربین مداربسته حتماً به مقاومت آن در برابر رطوبت، گرما، گردوغبار و شرایط بد آب‌وهوایی دقت کنید. یکی از مشخصات بارز بهترین دوربین مداربسته برای منزل داشتن مقاومت بالای آن است.

2-قابلیت دید در شب

دوربین مداربسته برای منزل حتماً باید به قابلیت دید در شب مجهز باشد. این ویژگی باعث می‌شود تمام تصاویر در شب به‌خوبی ثبت و ضبط شوند. وضوح و کیفیت بالا در تاریکی شب از قابلیت‌های بهترین دوربین مداربسته خواهد بود.

3-پهنای باند

در پهنای باند دوربین‌های مداربسته ضبط بدون وقفه و کیفیت تصاویر اهمیت زیادی داشته که استاندارد بودن آن در شرایط خاص و بروز خطا باعث می‌شود در ضبط کردن توقفی ایجاد نشود.

4-رزولوشن

یکی از مواردی که در دوربین مداربسته اهمیت زیادی دارد کیفیت تصاویر و یا رزولوشن آن است. این دوربین‌ها با رزولوشن‌های مختلفی طراحی شده‌اند که هر چه این رزولوشن بیشتر باشد به همان نسبت کیفیت تصاویر نیز بالاتر خواهد بود. داشتن رزولوشن HD این روزها کاربرد زیادتری داشته که کیفیت Full HD نیز در بازار وجود دارد و بهترین کیفیت تصاویر را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

5-لنز دوربین

از دیگر عوامل مهم و قابل اهمیت در هنگام خرید دوربین مداربسته برای منزل توجه به لنز دوربین میباشد. لنز دوربین ها با توجه به فاصله ی آن ها دارای انواع ثابت، با قابلیت تنظیم دستی، تنطیم خودکار یا اتوماتیک می باشند.

 • لنز ثابت:

همیشه دارای فاصله ی ثابتی می باشند و هنگام نصب زاویه آن ثابت و غیر قابل تغییر می باشد که این لنز ها به دلیل داشتن قیمت مناسب و پر کاربرد بودن طرفداران زیای دارد.

 • قابلیت تنظیم دستی:

این لنز ها را با تنظیم دستی میتوان فاصله آن ها را تغییر داد.

 • تنظیم خودکار یا اتوماتیک:

این لنز ها دارای قابلیتی می باشند که از راه دور می توان فاصله آن ها را تغییر داد و به دلیل موتوری که داخل این لنز ها وجود دارد، قیمت بسیار بالاتری دارند.

6- قابلیت ضد گردوغبار و ضدآب

برای نصب دوربین مداربسته خانگی در فضای بیرون از منزل باید به خاصیت ضدآب و ضد گردوغبار بودن آن توجه داشته باشید.

7- قابلیت اتصال به گوشی

یکی دیگر از موارد که بسیار نیاز هست به آن توجه شود، قابلیت اتصال دوربین مداربسته منزل به گوشی هوشمند هست. این موضوع از آنجا اهمیت پیدا می‌کند که می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن یا خودتان و یا پلیس، وارد منزل شما شود و از جرم جلوگیری کند و به طور کامل محل مورد نظر را تحت بررسی قرار دهید و نظارت کامل داشته باشید. برای اینکه بتوانید این اتصال را انجام دهید، علاوه بر مودم و اینترنت، باید برنامه اتصال دوربین مدار بسته را نصب کنید.

8- قابیلت اتصال بر روی تلویزیون منزل

در اکثر آپارتمان ها به خاطر وجود آنتن مرکزی، می‌توان از آن به ‌عنوان کمکی برای انتقال تصویر بر روی تلویزیون منزل هم استفاده کرد.این کار با کمک یک دستگاه مبدل، قابیلت انجام دارد.

مکان مناسب برای نصب دوربین مداربسته

هر ساختمانی دارای فضاهای مختلفی بوده که برای نصب دوربین مناسب هستند. البته باید دقت کنید این قسمت‌ها تمام زوایای ساختمان را پوشش دهد. در ادامه این مطلب به مکان‌های مناسب برای نصب دوربین اشاره خواهیم کرد.

بهترین فضا و مکان برای نصب و راه اندازی دوربین مداربسته
انتخاب فضای مناسب برای نصب دوربین

نصب دوربین مداربسته در پارکینگ ساختمان

اگر منزل شما دارای پارکینگ است مطمئناً ماشین خود را در آنجا پارک می‌کنید. اگر در آپارتمان هستید تعداد این ماشین‌ها نیز بیشتر خواهد بود. پس برای امنیت آنها نیاز به نصب دوربین مداربسته خواهید داشت. بهترین مکان برای نصب دوربین جلوی درب ورودی پارکینگ بوده جایی که ماشین از آنجا وارد پارکینگ می‌شود.

اگر پارکینگ فضای بیشتر داشته باشد به نصب دوربین‌های بیشتر نیاز خواهید داشت. پس از اینکه دوربین را نصب کردید دقت کنید که تمام زوایای داخل پارکینگ را پوشش دهد. چرا که در برخی موارد وسایل دیگری هم در پارکینگ وجود دارد که قابل دزدیدن است و امکان اینکه توسط دوربین مداربسته دیده نشود خواهد بود.

نصب دوربین مداربسته روی پشت‌بام

یکی از کاربردهای استفاده از دوربین مداربسته روی پشت‌بام برای آپارتمان و ساختمان‌هایی که پشت‌بام آنها بسیار نزدیک به ساختمان کناری است. در هنگام نصب دوربین حتماً از فردی که این کار را برای شما انجام می‌دهد سؤال کنید که آیا پشت‌بام شما نیاز به دوربین دارد یا خیر.

هنگام نصب هم دقت کنید که سطح دوربین پایین نباشد که به‌راحتی بتوان آن را دست‌کاری کرد. هم ارتفاع مناسب و هم دید خوب در رویت ورودی ساختمان اهمیت دارد.

نصب دوربین در بخش پشتی درب منزل

برای ساختمان‌هایی که دارای درب پشتی هستند نصب دوربین مداربسته ضروری است. بسیاری از افراد هنگام نصب دوربین این مکان را فراموش می‌کنند و متأسفانه بسیاری از جرائم در این قسمت از منزل اتفاق می‌افتد. پس از رخ‌دادن هر اتفاقی این قسمت از منزل خود را ایمن کنید.

قراردادن دوربین مداربسته در ورودی درب منزل و ساختمان

مهم‌ترین فضا برای نصب دوربین مداربسته درب ورودی ساختمان است. این قسمت از منزل بیشترین رفت‌وآمد را به خود اختصاص می‌دهد. برای کنترل و نظارت بیشتر روی این قسمت از منزل استفاده دوربین بهترین گزینه خواهد بود. پس با نصب حرفه‌ای آن و بهره‌بردن از بهترین دوربین مداربسته امنیت درب ورودی منزل خود را تضمین کنید.

نصب دوربین مداربسته در حیاط

در ساختمان‌های جنوبی حیاط‌ خلوت جای رفت و آمد کمتری نسبت به سایر قسمت‌های منزل است. به همین خاطر از نظر خلوت بودن مکان مناسبی برای سارقین خواهد بود. برای اینکه روی این قسمت از ساختمان نظارت بیشتری داشته باشید وجود دوربین مداربسته الزامی بوده و شما را از وضعیت آنجا در طول شبانه‌روز باخبر می‌کند.

بهترین برندهای دوربین مداربسته برای منزل

برندهای مختلفی در بازار برای دوربین‌های مداربسته وجود دارد که توجه کردن به قابلیت‌ها و امکانات آن می‌تواند در هنگام خرید به شما کمک کند تا بهترین دوربین مداربسته برای منزل را انتخاب کنید. در ادامه این مطلب لیستی از این دوربین‌ها را با مزایا و معایب آنها در اختیارتان قرار می‌دهیم که بتوانید بهترین محصول را برای منزل خود خریداری نمایید.

بهترین برندها و مارک های دوربین مداربسته برای منزل

1-دوربین مداربسته برند سونی:

یکی از قدرتمندترین برندها برای محصولات الکتریکی برند سونی بوده که در کشور ژاپن تولید می‌شود. این برند بیشتر تمرکز خود را روی دوربین‌های تحت شبکه قرار داده و در تولید لنزهای دوربین مداربسته و دوربین عکاسی نیز پیشتاز است. پس اگر به دنبال بهترین برند برای نصب دوربین مداربسته برای منزل خود هستید سونی یکی از گزینه‌ها اصلی برای خرید خواهد بود. اما داشتن قیمت بالا برای این دوربین باعث شده مصرف‌کنندگان کمتری داشته باشد.

مزایایی که برند سونی دارد شامل:

 • ثبت و ضبط باکیفیت تصاویر
 • داشتن صدای دو طرفه برای دوربین مداربسته سونی
 • نصب آسان
 • پیچیدگی آن نسبت به سایر دوربین‌ مداربسته IP کم خواهد بود

معایب دوربین مداربسته سونی نیز شامل:

 • قیمت بالا
 • دارای رزولوشن نه‌چندان مناسب

2- دوربین مداربسته هایک ویژن:

اگر به دنبال یک دوربین با کیفیت بسیار خوب هستید به‌جرئت می‌توان گفت دوربین مداربسته برند هایک ویژن یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید خواهد بود. برخلاف تصوراتی که وجود دارد این برند چینی کیفیت بسیار خوبی داشته و هرسال برای نشان‌دادن خلاقیت بیشتر بودجه‌ای جداگانه‌ای به آن اختصاص می‌دهند. کیفیت و قیمت مناسب این برند باعث شده مصرف‌کنندگان زیادتری برای خرید این دوربین اقدام کنند.

از نقاط قوت دوربین مداربسته هایک ویژن داشتن نرم‌افزارهای مدیریتی در کنار تولیدات سخت‌افزاری است. راحت و ساده بودن نصب آن و استفاده از هوش مصنوعی برای تحلیل تصاویر از دیگر مزیت‌های این برند به شمار می‌رود. برای مشاهده محصولات هایک ویژن کلیک کنید.

نقاط ضعف این دوربین شامل:

 • سازگار نداشتن با برندهای دیگر
 • وجود برندهای فیک در بازار
 • کم بودن تنوع دوربین

3- دوربین مداربسته برند داهوا:

دوربین مداربسته برند داهوا یکی دیگر از برندها که در رده بهترین دوربین مداربسته برای منزل قرار می‌گیرد. از سال 2001 به بعد این برند با ارائه به‌روزترین تکنولوژی در ساخت دوربین در بازار حرفی برای گفتن دارد. کیفیت بالای تصاویر یکی از ویژگی‌های بسیار خوب این برند محسوب می‌شود که توان ضبط تصاویر به‌صورت 4K را دارد.

4- دوربین مداربسته پاناسونیک:

یکی از برندهای بسیار قدیمی ژاپنی که تمام محصولات آن همیشه یکی از پرطرف‌دارترین‌ها در بازار بوده به بهترین دوربین‌های مداربسته را نیز روانه بازار کرده است. البته این برند به‌خاطر قدمت زیادی که دارد محصولات خود را با قیمت بالا عرضه می‌کند.

یکی از نقاط قوت این دوربین حساسیت بالای حسگر تصویر آن خواهد بود. همچنین دید در شب و امکان ضبط تصاویر با کیفیت بالا از دیگر ویژگی‌های بسیار خوب این دستگاه است. از نقاط ضعف آن نیز می‌توان به مشکل محدودیت در پهنای باند و گران‌قیمت بودن آن اشاره کرد.

5- دوربین مداربسته‌ هایلوک:

اگر به دنبال بهترین دوربین مداربسته برای منزل خود که مقرون‌به‌صرفه باشد هستید هایلوک یکی از این گزینه‌ها است. این دوربین با طراحی زیبا و جذاب بوده که تصاویر باکیفیتی را ثبت و ضبط می‌کند.

6- دوربین مداربسته برند بوش:

برند بوش یکی دیگر از بهترین دوربین‌های مداربسته برای منزل بوده که و محصولات با کیفیتی را به بازار ارائه داده است. از ویژگی‌های بسیار خوب این دستگاه می‌توان به حسگر تشخیص صدا، حرکت، قابلیت تشخیص آتش و قابلیت هشدار اشاره کرد. نقاط ضعفی این دوربین مداربسته دارد بدنه نه‌چندان محکم و قیمت بالای آن است.

7- دوربین مداربسته اکسیس:

برند اکسیس یک شرکت سوئدی بوده که در بین دیگر برندها توانسته جایگاه خوبی را به دست آورد. دوربین‌های این شرکت به‌خاطر جدید بودنشان کارکردن با آن را دشوار کرده و داشتن قیمت بالا نیز باعث شده مصرف‌کنندگان کمتری به سراغ این برند بروند.

نقاط قوت این دوربین شامل:

 • کیفیت تصاویر خوب
 • طول عمر زیاد
 • تنوع زیاد در نوع دوربین
 • دید در شب عالی
 • امکان رمزگذاری

نقاط ضعف:

 • پهنای باند محدود
 • گران‌قیمت بودن
 • عدم پشتیبانی از ضبط تصاویر

8- دوربین مداربسته برند یونی ویو:

یونی ویو یکی دیگر از برندهای کشور چین بوده که در سال 2011 فعالیت خود را در زمینه تولید دوربین‌های مداربسته آغاز کرد. این محصول دارای تکنولوژی POE و قابلیت جستجوی هوشمند است. این دوربین تحت شبکه IP به‌صورت تخصصی کار می‌کند و بسیاری از سامانه‌های حفاظتی و امنیتی روی این برند حساب بازکرده‌اند. از نقاط ضعف این برند می‌توان به گران‌قیمت بودن آن و اینکه به جز تولید دوربین تحت شبکه دوربین‌های دیگری را تولید نمی‌کند.

دوربین مداربسته برای منزل از چه نوع سیستمی باید باشد؟

نوع سیستم دوربین مداربسته برای منزل
معرفی ۵ نوع سیستم دوربین مدار بسته برای منزل

اگر بخواهیم به طور قاطع بگوییم که چه نوع سیستمی برای دوربین مداربسته در منزل بهتر است استفاده کرد باید به دوربین مداربسته توربو و تحت شبکه اشاره کنیم. از سوی دیگر بهترین کیفیت برای دوربین های مداربسته مناسب منزل، کیفیت 2 و 3 مگاپیکسل است. از دیگر سیستم‌ها نیز می‌توان موارد زیر را نیز به کار برد:

 • دوربین مداربسته آنالوگ
 • دوربین مداربسته بولت
 • دوربین مداربسته دام

دوربین مداربسته آنالوگ:

این دوربین با قدمت زیادی که در ایران دارد از قدیمی‌ترین دوربین‌های مداربسته به شمار می‌رود. در این نوع دوربین امواج به‌صورت آنالوگ بوده و صدا و تصویر از طریق کابل دو رشته‌ای انتقال داده می‌شود. نقطه‌ضعف این دوربین‌ها نویزهای الکترومغناطیسی و جریان برق است.

دوربین مداربسته بولت:

دوربین مداربسته بولت که به‌صورت دیواری بوده بیشتر برای فضاهای بیرونی قابل‌استفاده خواهد بود. طراحی ظاهری این دوربین با بدنه استوانه‌ای و فلزی است.

دوربین مداربسته دام:

در دوربین مداربسته دام شما میدان دید زیادی خواهید داشت. زاویه فیلم‌برداری در آن از دید افراد پنهان بوده به همین خاطر جلوی سارقان را از ارتکاب به جرم می‌گیرد.

چگونه از دزدیدن دوربین مداربسته جلوگیری کنیم؟

جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته
استفاده از دوربین لامپی برای منزل جهت جلوگیری از دزدیده شدن دوربین مداربسته

در هنگام نصب بهترین دوربین مداربسته برای منزل شاید نصاب با تعداد محدودی را بتوان پیدا کرد که به دزدیده شدن خود دوربین توجه داشته باشند. برای جلوگیری از چنین مواردی به شما پیشنهاد می‌کنیم از دوربین‌های لامپی برای منزل خود استفاده کنید. چرا که دزدیدن این نوع دوربین کار دشواری خواهد بود. پس نصب آن در ورودی ساختمان بهترین گزینه است.

البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که این دوربین دارای نقطه‌ضعفی هم بوده که آن ضعیف بودن دوربین در نویز پذیری و محدود بودن در برد ارسال سیگنال‌های تصویری است.

جمع‌بندی

انتخاب بهترین دوربین مداربسته برای منزل یکی از مهم‌ترین کارهایی خواهد بود که باید در هنگام خرید به آن دقت کنید. چرا که امروزه جرائم زیادی در حال وقوع است که برای جلوگیری از آن باید موارد ایمنی را رعایت کرد. یکی از این موارد برای امنیت و نظارت بر منزل لازم و ضروری است استفاده از دوربین مداربسته بوده که بتوانید از وسایل باارزش خود در داخل منزل محافظت کنید.

در این مطلب به بهترین نوع دوربین مداربسته برای منزل و تمام ویژگی‌ها و قابلیت‌های آن اشاره شد. امیدواریم با مطالعه آن بتوانید محصول مناسب برای ساختمان خود را انتخاب نمایید.

به پست امتیاز دهید (سمت چپ 5 ستاره)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 2 =