دوربین مداربسته مخفی برای منزل

دوربین مدار بسته مخفی

امروزه دوربین مداربسته مخفی برای منزل یکی از موضوعات مورد بحث در میان افراد جامعه است. خصوصیات و کاربردهایی که دوربین مداربسته دارد؛ باعث شده که افراد به فکر استفاده و نصب آنها بیفتند. اما اینکه باید از چه دوربینی برای منزل یا محیط کار خود استفاده کنند آن را از کجا تهیه کنند؛ یکی از دغدغه‌های بزرگ‌ آنها به‌حساب می‌آید.

با یک سرچ ساده متوجه خواهید شد که در بازار مدل‌های دوربین مداربسته تا چه اندازه متنوع هستند. یکی از مهم‌ترین و پرطرف‌دارترین دوربین‌های مداربسته که امروزه افراد برای مکان‌های مختلف خریداری می‌کنند؛ دوربین مداربسته مخفی است. این نوع دوربین‌ها به دلیل اندازه کوچکی که دارند؛ در هرجایی قابل‌استفاده هستند و به‌راحتی می‌توان به کمک آنها رسیدن به هدف خود را آسان کرد.

بیشتر کسانی که از دوربین مداربسته استفاده می‌کنند؛ اطلاعات جامعی درباره دوربین‌های مداربسته ندارند. در این مقاله قصد داریم به طور کامل معرفی دوربین مداربسته مخفی را معرفی کنیم تا بیشتر از پیش با آنها آشنا شوید. پس اگر می‌خواهید کاربردها و ویژگی‌های دوربین مداربسته را بدانید؛ تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

دوربین مداربسته مخفی چیست و چه کاربردی دارد؟

کاربردهای دوربین مداربسته مخفی
دوربین های مخفی معمولا کوچک و خارج از دید هستند.

دوربین مداربسته به دوربینی گفته می‌شود که اندازه آن بسیار کوچک است و به‌راحتی می‌توان در هرجایی از آن استفاده کرد. معمولاً برای کارهای جاسوسی و یا استفاده در فضاهای کوچک این نوع از دوربین‌ها را خریداری می‌کنند. ساختار و طراحی دوربین مداربسته مخفی باعث شده که کاربردهای آن بسیار زیاد باشند و افراد برای هدف‌های مختلف از آن استفاده کنند. از جمله مهم‌ترین کاربردهای دوربین مداربسته مخفی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- نظارت بر کار افراد خانه

بسیاری از آدم‌ها سبک زندگی متفاوتی دارند. یعنی در بسیاری از ساعات روز به‌خاطر مشغله کاری و یا دلایل دیگر، مجبور هستند که بیرون از خانه باشند. در چنین حالتی باید بچه‌های خود را در خانه تنها بگذارند و یا برای آنها پرستار بگیرند. در چنین مواقعی دوربین مداربسته مخفی به دلیل اندازه کوچک و قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای که دارد؛ بهترین انتخاب است.

آنها می‌توانند در جاهای مختلف خانه این دوربین‌ها را قرار دهند و به فعالیت بچه‌های خود نظارت داشته باشند. حتی اگر بخواهند که مخفیانه بر کار پرستار بچه‌ها نظارت داشته باشند؛ به کمک این دوربین‌های کوچک به‌راحتی این کار را انجام می‌دهند.

2- نظارت بر کارکنان یک شرکت یا سازمان

یکی دیگر از مکان‌هایی که به‌شدت احتیاج به دوربین مداربسته دارد؛ ادارات، شرکت‌ها و سازمان‌ها هستند. این دسته از مکان‌ها معمولاً به‌خاطر اینکه مساحت زیادی دارند؛ باید دوربین‌های زیادی را برای آنها خریداری کرد. به همین دلیل دوربین مداربسته مخفی بسیار عالی و به‌صرفه است. همچنین اگر صاحبان شرکت و رئیس اداره‌ها می‌خواهند به‌صورت نامحسوس رفت‌وآمد افراد و نظارت بر کارمندان را انجام دهند؛ با استفاده از این دوربین‌های کوچک به هدف خود می‌رسند.

3- استفاده در مغازه‌ها

استفاده از دوربین‌های مداربسته در داخل مغازه‌ها برای جلوگیری از دزدی بسیار رایج است. بسیاری از صاحبان مغازه‌ها برای اینکه رفتار مشتریان و مسئول صندوق را چک کنند؛ از دوربین‌های مداربسته استفاده می‌کنند. اما اگر این افراد از وجود دوربین باخبر باشند؛ سعی می‌کنند برای پوشش کار خود از روش‌های مختلفی استفاده کنند.

دوربین‌های مداربسته مخفی با اندازه کوچکی که دارند؛ به‌راحتی در تمام نقاط مغازه پنهان شده و هیچ‌کس از وجود آنها باخبر نمی‌شود. صاحبان مغازه‌ها با استفاده از این مدل دوربین می‌توانند بهتر و راحت‌تر رفتار افراد را مشاهده کرده و در صورت تخلف آنها را مجازات کند. به همین دلیل این نوع دوربین‌ها برای این دسته از اهداف بسیار عالی هستند. حتی بیشتر اوقات افراد نظامی برای کارهای جاسوسی و نظارت متهمان از این دوربین‌ها استفاده می‌کنند.

ویژگی‌های دوربین مداربسته مخفی

ویژگی‌های دوربین مداربسته مخفی
دوربین های مخفی معمولا کوچک و خارج از دید هستند.

همه افراد با شنیدن اسم این دوربین می‌دانند که اندازه آن باید خیلی کوچک باشد تا به‌راحتی بتوان آن را در مکان‌های مختلف نصب کرد. اما این تنها ویژگی دوربین مخفی نیست. این نوع از دوربین‌های مداربسته دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند که موارد زیر از مهم‌ترین ویژگی‌ها به‌حساب می‌آیند.

1- پایین بودن هزینه نصب

معمولاً هنگامی که افراد دوربین مداربسته خریداری می‌کنند؛ باید هزینه‌ای هم بابت نصب آن بپردازند. اما برای نصب دوربین‌های کوچک نیازی به پرداخت این هزینه نیست. شما می‌توانید خیلی راحت و در کمترین زمان ممکن این نوع از دوربین‌های مداربسته را نصب کنید.

2- دارای فضای ذخیره‌سازی

طراحان و سازندگان این نوع از دوربین‌ها، یک فضای ذخیره‌سازی برای آن در نظر گرفته‌اند تا شما بتوانید تصاویر ضبط شده را دوباره نگاه کنید. با استفاده از این قابلیت، هر زمان که بخواهید؛ این تصاویر در اختیار شما قرار می‌گیرند.

3- مقرون‌به‌صرفه هستند

انواع مختلفی از دوربین‌های مداربسته مخفی وجود دارد که همین امر باعث شده افراد قدرت انتخاب بیشتری داشته باشند. هزینه خرید این دوربین‌ها بسیار کمتر از نصب یک سیستم ایمنی کامل با دوربین‌های زیاد است. حتی با بودجه کم هم می‌توان تعداد کمی از این دوربین‌ها را تهیه کرد و به اهداف خود رسید.

4- قابلیت حمل آسان

انعطاف‌پذیری زیاد و قابلیت حمل از آن دسته ویژگی‌های بسیار عالی دوربین مداربسته مخفی است که افراد را عاشق خود می‌کند. این دوربین‌ها ثابت نیستند؛ یعنی اگر بخواهید به‌جای خاصی نقل‌مکان کنید و یا به مسافرت بروید؛ این دوربین‌ها را می‌توانید با خود ببرید و در آنجا هم استفاده کنید. حتی اگر برای مدت کوتاهی از بخواهید از آنها در مکان دیگری استفاده کنید؛ این امکان برایتان فراهم است.

5- سهولت در استفاده

شاید یکی از سؤالات بزرگ خریداران این باشد که چگونه این دوربین‌ها را نصب و از آنها استفاده کنیم؟ این دسته از افراد باید بدانند که برای نصب و استفاده دوربین نیازی نیست که تخصص خاصی داشته باشند. راه‌اندازی و کارکردن این دوربین به‌آسانی نصب و بازکردن یک برنامه روی گوشی است. کسانی که از این نوع دوربین‌ها استفاده می‌کنند؛ به‌راحتی می‌توانند آن را راه‌اندازی کنند و مانند استفاده از یک برنامه، به تصاویر ضبط شده دسترسی پیدا کنند.

6- تصویربرداری با کیفیت

مطمئناً کسانی که می‌خواهند از یک مکان به‌صورت مخفیانه فیلم‌برداری می‌کنند؛ احتیاج به تصاویر با کیفیتی دارند. دوربین‌های مخفی این قابلیت را دارند که تصاویر را باکیفیت بالایی ضبط کنند و آن را روی گوشی یا کامپیوتر تحویل افراد بدهند. این دوربین ها بر اساس دو تکنولوژی ip و آنالوگ ساخته میشود. برای اطلاعات بیشتر درباره دوربین مداربسته آی پی و دوربین مداربسته آنالوگ کلیک کنید.

در چه جاهایی می‌توان از دوربین‌های مداربسته مخفی استفاده کرد؟

مکان‌ نصب دوربین مداربسته مخفی
مکان مناسب برای نصب دورربین مداربسته مخفی

معمولاً دوربین‌های مداربسته را روی سقف و یا جاهای بلند نصب می‌کنند؛ به‌طوری که از بالا به تمام منطقه نظارت داشته باشد. این نوع از دوربین‌ها را می‌توان به‌راحتی مشاهده کرد و آنها را دور زد. اما دوربین‌های مداربسته مخفی به این شکل نیست. شما می‌توانید در جاهایی این دوربین را مخفی کنید که به فکر هیچ‌کس نرسد. تعداد این مکان‌ها بسیار زیاد است؛ اما از جمله مهم‌ترین این مکان‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- درایو USB

امکان جای‌گذاری دوربین مداربسته مخفی در فلش یا همان درایو USB، باعث شده که افراد زیادی از این دوربین برای ادارات و کلاس درس استفاده کنند. جای‌گذاری دوربین در فلش به این صورت است که لنز آن در جهت مخالف USB قرار می‌گیرد.

2- پریز برق

پریز برق یکی از جاهایی است که هیچ‌کس احتمال وجود دوربین مداربسته را در داخل آن نمی‌دهد. بعضی از دوربین‌های مخفی این قابلیت را دارند که به‌صورت چسب روی هر چیزی قرار بگیرند. اما بعضی از آنها این امکان را ندارند و باید در داخل پریز جاسازی شوند.

3- دتکتورهای دود

از دیگر جاهایی که برای نصب دوربین مداربسته مخفی بسیار مناسب هستند و معمولاً دوربین‌ها را در آنجا جای‌گذاری می‌کنند؛ دتکتورهای دود هستند. این مکان به دلیل اینکه ارتفاع بالایی دارد و تقریباً به تمام محیط مسلط است؛ مکان استراتژیکی به‌حساب می‌آید. بهتر است بدانید که در این مکان باید از دوربین‌های عریض‌تری استفاده شود و دتکتور هم مورد استفاده قرار نگیرد.

4- کفش‌های کتانی

شاید کمتر کسی به این فکر برسد که در کفش کتانی یک دوربین مخفی جاسازی شده است. این نوع از دوربین‌ها اندازه کوچکی دارند به نحوی طراحی شده‌اند که به‌راحتی می‌توان آنها را روی زبانه کفش نصب کرد. نصب دوربین در این حالت، به شما یک زاویه پایین‌به‌بالا می‌دهد؛ بدون اینکه طرف مقابل متوجه کوچک‌ترین تغییر در کفش شما شود.

4- داخل خودرو

یکی از مهم‌ترین جاهایی که از دوربین مداربسته مخفی استفاده می‌کنند؛ داخل خودرو است. بسیاری از مواقع خودروها مورد هجوم قرار گرفته و سارقان خیلی راحت آنها را می‌دزدند. اما با نصب دوربین مخفی در داخل داشبورد یا روی فرمان خودرو، می‌توان تصویر سارقان را گرفت و به‌راحتی برای پیگیری قانونی آن را در اختیار مقامات قضایی قرارداد.

انواع دوربین مداربسته مخفی

دوربین های مدار بسته مخفی همانند دیگر دوربین های مداربسته انواع مختلفی دارند که هر کدام کاربرد ها و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد که این انواع شامل:

1. دوربین مینیاتوری معمولی( با سیم و بی سیم)

دوربین های مینیاتوری برای استفاده شخصی استفاده می گردد. این نوع از دوربین ها که دارای لنز ثابت هستند. به راحتی می توان آنها را در هر جایی پنهان کرد. ولتاژ این دوربین ها ۱۲ ولت مستقیم با توانایی انتقال صدا و تصویر می باشد. برخی از این دوربین ها با اتصال سیم نصب و راه اندازی میشوند برخی دیگر که بدون شیم هستند اندازه کوچک تری دارند که از طریق گیرنده ها تصاویر را انتقال میدهند.

2. دوربین مدار بسته مخفی دتکتوری

دوربین های مداربسته دتکتوری  یکی از انواع دوربین های مداربسته مخفی است. ساخت قاب این نوع دوربین ها به شکل دتکتور است. سیستم های آتش سوزی یا دتکتور دزدگیر در سیستم اعلام رقت می باشند.

3. دوربین های مداربسته مخفی هالوژنی

دوربین های مخفی هالوژی دوربین هایی هستند که در قاب لامپ هالوژن های سقف جاساز می شود. در نتیجه قابل رویت نیست و فرد آن را یک هالوژن و قاب آن تصور خواهد کرد.

4. دوربین مداربسته آیینه ای

این نوع دوربین مداربسته از یک آیینه یک طرفه ساخته می شود و از بیرون به شکل یک آیینه محدب به نظر می رسد. درون آیینه یک دوربین نصب می شود و تصاویر را ضبط می کند، در حالی که افراد دوربین داخل آینه را نمی بینند. برای استفاده از دوربین های آینه ای، باید نور محیط را تنظیم کنید تا دوربین نور خوبی برای ضبط تصاویر وجود داشته باشد.

نکاتی که قبل از خرید دوربین مداربسته مخفی باید بدانید

نکات مهمی که قبل از خرید دوربین مداربسته مخفی باید بدانید
خرید دوربین مداربسته مخفی و نکاتی که قبل از آن باید بدانید

قبل از اینکه برای خرید دوربین مداربسته مخفی اقدام کنید؛ لازم است به چند نکته بسیار مهم توجه کنید تا بعداً با مشکل مواجه نشوید. از جمله مهم‌ترین این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

به‌ظاهر دوربین توجه کنید

دوربین‌های کوچک و مخفی در رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی ساخته می‌شوند. برای اینکه بتوانید آن‌ها را به‌خوبی مخفی کنید؛ باید به شکل و ظاهر آنها توجه ویژه‌ای داشته باشید. اگر ظاهر دوربین با محیط شما هماهنگ نباشد؛ جلب‌توجه کرده و سایر افراد را از وجود خود باخبر می‌کند.

دوربین با سیم شارژ تغذیه شود

اگر می‌خواهید به‌صورت 24 ساعته از یک مکان خاص فیلم‌برداری کنید؛ حتماً باید دوربین شما دارای گزینه سیم‌کشی یا شارژ سیمی را داشته باشد. چون این دوربین‌ها در بهترین حالت حدود چند ساعت فیلم‌برداری می‌کنند؛ اما با داشتن شارژ سیمی، خیالتان بابت ضبط 24 ساعته راحت است.

قانون استفاده از این دوربین‌ها را بدانید

در تمام کشورهای جهان رعایت حریم خصوصی یک امر اجتناب‌ناپذیر است و شما باید تحت هر شرایطی آن را رعایت کنید. استفاده از دوربین‌های مداربسته مخفی باید طبق این قانون باشد و اگر به هر دلیلی این قانون را بشکنید؛ شخص مورد نظر می‌تواند از شما شکایت کند. برای مثال: شما می‌توانید در مکان‌هایی مانند راهروها یا اتاق پذیرایی دوربین مداربسته نصب کنید؛ اما انجام این کار در جاهایی مانند حمام، دستشویی یا اتاق‌خواب بدون اطلاع شخص مورد نظر، کاملاً غیرقانونی است.

از کجا باید دوربین مداربسته مخفی تهیه کنیم؟

تهیه دوربین  مداربسته مخفی
معرفی بهترین مکان ها برای خرید دوربین مداربسته

یکی از مهم‌ترین سؤالات خریداران این است که خرید دوربین مداربسته مخفی را از کجا انجام دهیم؟ یافتن پاسخی مناسب برای این سؤال، می‌تواند کمک شایانی به آنها بکند تا بهترین و مناسب‌ترین دوربین را برای خود تهیه کنند. آلتون سیستم یکی از بهترین فروشگاه‌های ایران است که در حوزه فروش و نصب انواع دوربین مداربسته کار می‌کند. تمامی محصولات این فروشگاه از کیفیت بالایی برخوردار بوده و افراد می‌توانند با خیال راحت خرید خود را انجام دهند. کسانی که به دنبال خرید دوربین مداربسته مخفی و یا سایر مدل‌های آن هستند؛ با مراجعه به سایت آلتون سیستم می‌توانند انواع دوربین‌ها به همراه قیمت آنها مشاهده کنند.

سخن نهایی

استفاده از دوربین‌های مداربسته یک امر کاملاً طبیعی است که امروزه در بیشتر مکان‌ها شاهد آن هستیم. این نوع از دوربین‌ها در اندازه‌ها و مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند که هرکدام دارای خصوصیات و ویژگی‌های مختلفی هستند. یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین نوع دوربین‌های مداربسته که روزبه‌روز طرف‌داران آن بیشتر می‌شوند؛ دوربین مداربسته مخفی نام دارد. این نوع از دوربین‌ها به دلیل ساختار و طراحی متفاوتی که دارند؛ از کاربردها و ویژگی‌های مختلفی برخوردار هستند.

در این مقاله به طور کامل دوربین مداربسته مخفی برای منزل را مورد بررسی قرار دادیم و هرآنچه که باید درباره ویژگی، کاربرد و نکات قبل از خرید آن بدانید را بیان کردیم. اگر بعد از خواندن این مطلب همچنان درباره دوربین مداربسته مخفی سؤالی دارید؛ از طریق بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

3.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =