دوربین مداربسته دید در شب

دوربین مداربسته دید در شب

دوربین‌های مداربسته در مکان‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در طول روز با وجود نور مناسب و کافی، مشکلی پیش نخواهد آمد؛ اما به هنگام شب بعضی از دوربین‌ها کارایی نخواهند داشت. دوربین مداربسته دید در شب برای این مواقع بسیار مفید بوده و به درد می‌خورد. زمانی که نیاز به ضبط تصاویر در مکان‌های بدون نور کافی است، می‌توان با نصب این نوع دوربین‌ها از امکانات خوب آن بهره‌مند شد. در حالت کلی نحوه کارکرد دوربین مداربسته دید در شب این‌گونه است که نور مرئی تولید نمی‌کنند؛ اما حتی بدون دیده شدن نوری از طرف آن‌ها، محیط اطراف را روشن کرده و تمام تصاویر منطقه تحت پوشش را با کیفیتی مناسب ضبط می‌کنند و این بخاطر LED های اطراف دوربین های دید در شب است. آلتون سیستم در زمینه دوربین مداربسته دید در شب، راهنمای کاربران خود خواهد بود؛ پس ما را تا انتها همراهی کنید.

دوربین مداربسته دید در شب چند نوع است؟

انواع دوربین مداربسته دید در شب
۳ نوع دوربین مداربسته دید در شب

دوربین‌های مداربسته تنوع بسیاری دارند و در انواع مختلف، چه از لحاظ اندازه و چه از لحاظ شکل ظاهری تولید می‌شوند. به‌کاربردن دوربین‌های مداربسته برای حفظ امنیت مکان‌های مختلف، مهم بوده و به‌شدت توصیه می‌شود. دوربین مداربسته در یزد نیز از تنوع زیادی برخوردار است. یکی از مدل‌های پرکاربرد آن که در این بخش اشاره خواهد شد، دوربین مداربسته دید در شب است که خود، انواع مختلفی دارد. دوربین مادون قرمز، دوربین دید در نور کم و دوربین حرارتی سه نوع از دوربین‌های مداربسته دید در شب هستند که درباره هرکدام از آن‌ها توضیحاتی ارائه می‌شود.

دوربین مادون قرمز

یکی از دوربین‌های مداربسته دید در شب رایج و پرکاربرد، دوربین‌های مادون قرمز هستند. ساده و ارزان بودن این دوربین‌ها یکی از دلایل محبوبیت آن در نظر گرفته می‌شود. وجود LED در اطراف این دوربین‌ها، آن‌ها را متمایز کرده و شناختشان راحت‌تر شده است. به هنگام شب، LED های موجود در اطراف عدسی روشن می‌شوند که باعث تولید نور مادون قرمز خواهد شد. نور تولید شده، با چشم غیرمسلح رویت نمی‌شود؛ اما دوربین، این نور را تشخیص می‌دهد. همین عامل امکان دید در شب را برای این دوربین‌ها فراهم می‌کند. برای محیط‌های کوچک هم می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. نکته مهمی که باید آن را در نظر گرفت، خروجی سیاه‌وسفید تصاویر در نور کم است

دوربین دید در نور کم

دوربین‌های دید در نور کم می‌توانند تصویر اشیا را در نور 0.1 لوکس هم نمایش دهند؛ بدون این‌که مشکلی پیش بیاید. در زمینه تولید این نوع دوربین‌ها پیشرفته‌های چشمگیری صورت گرفته است. امروزه دوربین‌هایی تولید می‌شوند که حتی می‌توانند در نور 0.0001 لوکس نیز به نمایش تصاویر بپردازند. زمانی که محیط نور بسیار کمی دارد و وسعت آن نیز زیاد است، استفاده از دوربین دید در نور کم گزینه مناسبی خواهد بود. شباهت این دوربین با دوربین مادون قرمز، سیاه‌ و سفید بودن خروجی آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. با توجه به این‌که در نور بسیار پایین، تصاویر را ثبت می‌کنند و با کیفیت مناسبی در اختیار فرد قرار می‌دهند؛ بنابراین، سیاه‌و‌سفید بودن تصاویر عیب محسوب نخواهد شد.

دوربین حرارتی

دوربین حرارتی در امور امنیتی کاربرد دارد و دوربینی حساس است. تمام دوربین‌ها از جمله انواع مختلف دوربین‌های مداربسته دید در شب، یک سری مزایا و یک سری معایب دارند. مزیت دوربین حرارتی، برد بسیار زیاد آن است. یکی از عیب‌های این دوربین که می‌توان به آن اشاره کرد، تشخیص ندادن هویت افراد ثبت شده با دوربین است.

دوربین حرارتی فقط تشخیص می‌دهد که فردی در منطقه مورد نظر حضور داشته است یا نه؛ ولی قادر نیست که تصویر دقیقی از چهره آن‌ها را نمایش دهد. در مناطقی که رفت‌و‌آمد کمتری وجود دارد، کارایی این نوع دوربین‌ها بیشتر خواهد بود. انتخاب نوع دوربین، بستگی به هدف و شرایط منطقه مورد نظر دارد؛ به‌عنوان مثال میزان نور محیطی که دوربین در آن‌جا نصب می‌شود، میزان برد لازم برای ثبت تصاویر، کیفیت تصاویر ضبط شده و بسیاری از عوامل دیگر را می‌توان در نظر گرفت.

ویژگی های دوربین های دید در شب

ویژگی دوربین مداربسته دید در شب
از ویژگی های دوربین مداربسته وجود LED های مادون قرمز است

وجود امواج مادون قرمز باعث میشود این دوربین ها اجسام را در فاصله دور به راحتی تشخیص دهند. وجود LED های مادون قرمز یکی دیگر از ویژگی های دوربین های دید در شب است. هرچه این LED ها قوی تر باشند، این دوربین ها عملکرد بهتری دارند.

برد دوربین‌های مداربسته دید در شب چقدر است؟

به فاصله‌ای که دوربین می‌تواند به‌راحتی تصاویر را تشخیص داده و آن را با کیفیت مناسب در اختیار دیگران قرار دهد، برد گفته می‌شود. هرکدام از انواع دوربین دید در شب، برد متفاوتی دارند و نمی‌توان گفت که این عدد در همه آن‌ها یکسان است. میزان برد در دوربین‌های دید در شب به دو عامل بستگی دارد. یکی از این عوامل، قدرت نوری LED های مادون قرمز و دیگری میزان حساسیت چیپ تصویر به نور مادون قرمز در نظر گرفته می‌شود.

زمانی‌که دوربین دارای LEDهای قوی‌تری است، نور تولید شده توسط دوربین نیز بیشتر خواهد بود. با تولید نور بیشتر، محیط از روشنایی زیادی برخوردار می‌شود. تمام این عوامل باعث افزایش برد دوربین در شب خواهند شد. عددی که به‌عنوان برد دوربین در نظر گرفته می‌شود، برد مفید آن است. شاید دوربین‌ها بتوانند فاصله‌های دورتر را هم نمایش دهند؛ اما لازم به ذکر است که در صورت نشان دادن فواصل بیشتر از برد مفید، از میزان کیفیت تصاویر کاسته خواهد شد. بهتر است که همان عدد برد مفید را مد نظر قرار داده و بر اساس نیاز خود، بهترین نوع دوربین مداربسته را انتخاب کرد. با سفارش انواع دوربین‌های مداربسته در استان یزد، می‌توان دوربین مناسبی را در منطقه مد نظر خود نصب کرد.

دوربین مداربسته دید در شب، انتخابی مناسب برای محیط‌ های کم‌ نور

در بسیاری از مواقع، نیاز به ثبت تصاویر در شب و یا در محیطی با نور کم است. بعضی از دوربین‌های مداربسته، توانایی تشخیص تصاویر در شب را ندارند؛ بنابراین در چنین مواقعی باید از دوربین مداربسته دید در شب استفاده کرد. این دوربین‌ها در 3 نوع مختلف دوربین مادون قرمز، دید در نور کم و حرارتی تولید می‌شوند. هرکدام از این دوربین‌ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند.

هدف فرد از نصب دوربین مداربسته، میزان برد مورد انتظار از دوربین، کیفیت تصاویر ثبت شده توسط دوربین، میزان نور موجود در محل نصب دوربین و بسیاری از عوامل دیگر، در انتخاب نوع دوربین تاثیرگذار خواهند بود. باید به این نکته توجه کرد که برد یادداشت شده در مشخصات دوربین، برد مفید آن است. این امکان وجود دارد که تصاویر بیشتر از آن برد نیز توسط دوربین، نمایش داده شود؛ ولی طبیعتا کیفیت مطلوبی نخواهد داشت. آلتون سیستم همراه شما خواهد بود تا با اطلاعات کافی، نسبت به خرید دوربین مداربسته دید در شب اقدام کنید. 

سوالات متداول دوربین مداربسته دید در شب

انواع دوربین دید در شب کدامند؟

انواع دوربین مداربسته دید در شب در دو نوع دید در شب رنگی و دید در شب سیاه سفید وجود دارند.

قیمت بهترین دوربین مداربسته دید درشب چگونه تعیین می شود؟

قیمت دوربین دید در شب به عوامل متعددی نظیر نوع تکنولوژی، مدل و کاربرد، رزولوشن تصویر، میزان دید در شب و جنس بدنه بستگی دارد.

دوربین مداربسته دید در شب چگونه کار می کند؟

دوربین مداربسته دید در شب از طریق LED های مادون قرمز محیط را روشن می کنند.

کدام دوربین های مداربسته قابلیت دید در شب رنگی دارند؟

دوربین های مداربسته وارم لایت قابلیت دید در شب رنگی دارند.

برد دید در شب دوربین های مداربسته هایک ویژن چقدر است؟

دوربین های مداربسته دید در شب هایک ویژن از 10 متر تا 500 متر قابلیت تصویربرداری دارد.

برد دید در شب دوربین مداربسته به چه عواملی وابسته است؟

برد انواع دوربین های دید در شب مداربسته به قدرت نوری LED مادون قرمز، حساسیت چیپست تصویر به نور IR است.

 

اطلاعات دوربین مداربسته دید در شب
رزولوشن تصویر  2 تا 6 مگاپیکسل
جنس بدنه  فلزی، آلومینیومی و پلاستیک فشرده
میزان دید در شب 10 تا 500 متر 
انواع  EXIR، IR، STARLIGHT، ColorVU
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =