اجرت نصب دوربین مداربسته

تعرفه اجرت نصب دوربین مدار بسته

تعرفه اجرت نصب دوربین مدار بسته از جمله هزینه‌های جانبی خرید دوربین مدار بسته است که باید آن را در نظر بگیرید. با توجه به این که دوربین‌های مدار بسته انواع مختلفی دارند و در مکان‌های گوناگونی تعبیه می‌شوند؛ از این رو تعرفه اجرت نصب آن‌ها نیز متفاوت است. در این مقاله از آلتون سیستم قصد داریم تا تعرفه‌های نصب دوربین مدار بسته و عوامل موثر بر آن را مورد بررسی قرار دهیم. هزینه و تعرفه اجرت نصب دوربین مداربسته به تعداد دوربین ها، نوع دوربین مداربسته، محل اجرای پروژه، مسیر نصب کابل های دوربین و موقعیت جغرافیای بستگی دارد.

معمولا قبل از خرید دوربین مدار بسته باید هزینه‌های تقریبی را برآورد کنید. این هزینه‌ها شامل خرید دوربین و دستگاه‌های مرتبط با آن می‌شوند؛ اما برای نصب و راه اندازی آن نیز باید یک هزینه جداگانه را در نظر بگیرید. نصب دوربین مدار بسته در مکان‌های مختلف مانند شرکت‌ها، منازل و آپارتمان‌ها، کارخانه‌ها و همچنین کارگاه‌ها نیاز به افراد متخصص دارد.

عوامل موثر بر تعرفه نصب دوربین مدار بسته

عوامل موثر بر تعرفه نصب دوربین مدار بسته

برای نصب دوربین مدار بسته، باید عوامل متعددی را در نظر داشته باشید. هزینه‌های مختلف در این زمینه از جمله مواردی است که باید به آن توجه کنید. قبل از خرید دوربین، باید با توجه به مورد استفاده، اقدام به خرید انواع آن کنید. در ادامه، مواردی که در هزینه نصب دوربین دیجیتال تاثیر زیادی دارند را بررسی می‌کنیم.

انتخاب نوع دوربین دیجیتال یا آنالوگ و تاثیر آن در اجرت نصب

دوربین‌های مدار بسته، هم در نوع دوربین آنالوگ و هم دیجیتالی یا دوربین مداربسته تحت شبکه طراحی و تولید می‌شوند. هر کدام از این دوربین‌ها با توجه به قابلیت‌هایی که دارند، دارای قیمت‌های متفاوتی هستند. یکی از عوامل مهم در تعیین اجرت نصب دوربین مدار بسته، نوع آن‌ها است. با توجه به آنالوگ یا دیجیتال بودن دوربین‌ها، هزینه نصب آن‌ها نیز متفاوت است. در این مورد، هزینه نصب دوربین‌های دیجیتال کمی بیشتر است.

تاثیر محل نصب دوربین در هزینه نصب دوربین مدار بسته

برای نصب دوربین مدار بسته باید از قبل محل نصب آن را مشخص کرده باشید. برای این کار بهتر است با یک شخص متخصص و با تجربه مشورت کنید. با توجه به مکان نصب دوربین، تعرفه اجرت نصب آن نیز تغییر می‌کند؛ به عنوان مثال برای نصب دوربین در ارتفاع 3 متری در مقایسه با دیوار 2 متری داخل منزل،‌ هزینه بیشتری باید بپردازید.

هزینه دستگاه چند کاناله برای دوربین‌های مداربسته

با توجه به تعداد دوربین مدار بسته‌ای که می‌خواهید نصب کنید، باید از یک دستگاه مناسب برای دریافت و ذخیره تصاویر آن استفاده کنید. برای دریافت تصاویر دوربین‌های آنالوگ و دیجیتال، به ترتیب دستگاه‌ ضبط ویدئویی DVR و ضبط ویدئویی NVR مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای نصب دستگاه‌های چند کاناله برای دوربین مدار بسته، هزینه‌های متفاوتی دریافت می‌شود. این دستگاه‌ها از 4 کاناله تا 64 کاناله هستند و باید متناسب با نیاز خود مدل مناسب را خریداری کنید. عوامل دیگری مانند مکان نصب دوربین‌ها و تعداد آن‌ها نیز در اجرت نصب دوربین مدار بسته اهمیت دارند. اگر بخواهید برای آپارتمان و داخل منزل دوربین مدار بسته نصب بکنید، تعداد آن در مقایسه با مکان‌های وسیع‌تری مانند کارخانه‌ها و کارگاه‌ها کمتر خواهد بود و قیمت و هزینه آن نیز کمتر است. برای اطلاعات بیشتر درباره نصب دوربین مداربسته در منزل کلیک کنید.

انواع هزینه‌های اجرت نصب دوربین مدار بسته

برای نصب دوربین مدار بسته، تنها تعداد دوربین و محل نصب آن در تعیین قیمت تاثیرگذار نیستند. برای مشخص شدن قیمت و هزینه نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته، عوامل دیگری نیز دخالت دارند.

۱- سیم کشی

برای نصب دوربین مدار بسته، با توجه به نوع و تعداد دوربین، شما نیاز به سیم کشی و نصب اتصالات دوربین خواهید داشت. با توجه به متراژ سیم مورد نیاز برای سیم کشی و همچنین نصب ابزار جانبی دیگر مانند داکت، هزینه نصب دوربین متفاوت خواهد بود. از طرف دیگر، برخی از دوربین‌ها به صورت بی‌سیم کار می‌کنند و نیازی به سیم کشی نخواهند داشت. این نوع دوربین‌ها مزایا و معایبی دارند. از جمله مزایای استفاده از دوربین مدار بی‌سیم این است که مشکلات سیم کشی را نخواهید داشت. همچنین، در صورتی که دوربین را در محل خودش فیکس نکرده باشید، می‌توانید آن را جابه‌جا کنید. ایراد چنین دوربین‌هایی این است که باید همواره به شبکه وایرلس نزدیک بوده و به آن متصل باشند. از طرفی، از کیفیت کمتری نیز برخوردار هستند و امکان هک شدن آن‌ها نیز زیاد است؛ اما هزینه نصب و راه اندازی چنین دوربین‌هایی نیز با توجه به مدل و تعداد آن‌ها متفاوت است.

۲- نصب اتصالات و لوازم جانبی

هزینه دیگر در نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته، نصب اتصالات و لوازم جانبی است؛ برای مثال، برای مناطق بارانی، باکس بارانی نصب می‌شود تا تصاویر ضبط شده دچار مشکل نشوند.

۳- کانال کشی و لوله کشی

علاوه بر سیم کشی، ممکن است با توجه به مکان نصب دوربین نیاز به کانال کشی و لوله کشی نیز داشته باشید که با این وجود، باید هزینه‌های جداگانه‌ای را برای اجرت نصب دوربین مدار بسته پرداخت کنید.

۴- نصب نرم افزار روی دستگاه‌های دوربین مدار بسته

برای نصب نرم افزارهای اضافی روی دستگاه‌های دوربین مدار بسته نیز هزینه جداگانه دریافت می‌شود. این نرم افزارها متناسب با دوربین شما و همچنین قابلیت‌های دستگاهی که از آن استفاده می‌کنید وجود دارند و ممکن است برخی از دستگاه‌ها و دوربین‌ها نیاز به نصب نرم افزار خاصی نداشته باشند.

لیست هزینه نصب انواع دوربین مداربسته

نوع دوربین اجرت و قیمت نصب دوربین(برحسب تومان)
هزینه نصب دوربین مداربسته اسپید دام و PTZ 500
هزینه نصب انواع میکروفون مخصوص دوربین مداربسته 70
هزینه کابل کشی شبکه 60
هزینه نصب داکت 80
هزینه نصب دوربین مداربسته بولت  
هزینه نصب دوربین مداربسته دام  
هزینه نصب دوربین مداربسته مخفی  
هزینه نصب دوبین مداربسته  
هزینه نصب دوربین مداربسته AHD تا ارتفاع 3 متر 100
هزینه نصب دوربین مداربسته IP تا ارتفاع 3 متر 150
هزینه نصب دوربین مداربسته سال 1401

هزینه خرید و نصب انواع دوربین مدار بسته در آلتون سیستم

تعرفه اجرت نصب دوربین مدار بسته، به عوامل بسیاری بستگی دارد. در این مقاله، تمام عوامل موثر در تعیین هزینه نصب دوربین مدار بسته را مورد بررسی قرار دادیم. این عوامل شامل تعداد دوربین‌های مدار بسته، نوع دوربین‌ها، دستگاه‌های مورد استفاده و تعداد کانال آن‌ها و همچنین محل و مکان نصب دوربین می‌شوند. همچنین، برای دوربین‌هایی که نیاز به سیم کشی دارند، هزینه‌های سیم کشی، کانال کشی و لوله کشی نیز باید در نظر گرفته شوند. برخی از دستگاه‌ها نیاز به نصب نرم افزارهایی دارند؛ از این رو برای این کار هم هزینه جداگانه‌ای وجود دارد. برای نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته و دریافت مشاوره در این رابطه، می‌توانید با کارشناسان آلتون سیستم ارتباط برقرار کرده و محصولات مورد نظر خود را دریافت کنید.

سوالات متداول درباره اجرت و هزینه نصب دوربین مداربسته

چه عواملی در هزینه نصب دوربین مداربسته تاثیر گذار است؟

عواملی مانند تعداد دوربین مداربسته، مکان نصب، طول کابل، استفاده از مسیر و کانل و داکت و نوع دوربین بر هزینه قیمت دوربین مداربسته تاثیر گذار است.

میانگین اجرت نصب دوربین مداربسته چقدر است؟

میانگین اجرت برای نصب انواع دوربین مداربسته بین 100 تا 850 هزار تومان متغیر است که این خارج از هزینه های جانبی است.

به پست امتیاز دهید (سمت چپ 5 ستاره)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − چهارده =