کیس خالی دوربین مداربسته

کیس خالی دوربین مداربسته

احتمالا در هنگام خرید دوربین مداربسته به موضوع کیس دوربین مداربسته برخورده اید. ممکن این سوال برای شما پیش آید که کیس دوربین مداربسته چیست؟ کیس خالی دوربین مداربسته چه کاربرد هایی دارد؟ کیس خالی دوربین مداربسته را از کجا بخریم؟ و یا حتی درباره مشخصاتی که یک کیس خالی دوربین مداربسته باید داشته اطلاعاتی نداشته باشید.
کیس خالی دوربین مداربسته مهم ترین و از اصلی ترین تجهیزات دوربین مدار بسته میباشد، به این دلیل که نقش مهمی در حفظ و نگهداری دوربین مدار بسته شما را ایفا مکنند. در ادامه این مطلب راجب این کیس و مشخصات، مزیت‌ها، پارامترهای مهم و انواع در آلتون سیستم صحبت خواهیم کرد.

کیس خالی دوربین مداربسته چیست؟

به همان قاب نگهدارنده لنز، برد و سایر قطعات داخلی دوربین کیس دوربین مداربسته گفته می‌شود. این کیس در اندازه و اشکال مختلفی به بازار عرضه شده است. برای نصب دوربین مداربسته استفاده از کیس‌های استاندارد مزیت‌های زیادی دارد. پس با انتخاب مدل مناسب می‌توانید از کاربردهای متفاوت و بسیار با اهمیت آن بهره ببرید.
قاب یا کیس دوربین مداربسته، یکی از اجزای مهم یک دوربین محسوب می‌شود. کیس های دوربین مداربسته، وابسته به قابلیت خود می‌توانند از اجزای اصلی دوربین در برابر ضربات، رطوبت، باران، برف و غیره، محافظت کنند. آنها معمولاً از جنس فلز یا پلاستیک هستند.
محل نصب دوربین مداربسته یکی از اصلی ترین عوامل برای انتخاب نوع کیس دوربین مداربسته میباشد. در مکان ها و محیط های باز به دلیل وجود جو و شرایط نامساعد حتی اگر جنس نا مناسب کیس دوربین را انتخاب کنید ممکن به کیس دوربین نیز آسیب هایی وارد شود.

کیس خالی دوربین مداربسته چه مشخصات دارد؟

برای تولید کیس خالی دوربین مداربسته باید کیفیت و استانداردهایی رعایت شود که در ادامه این مطلب این مشخصات را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مشخصات کیس خالی دوربین مداربسته
3 مشخصه اصلی کیس های خالی دوبین های مداربسته برای نصب و راه اندازی

1-جلوگیری از ورود گرد و خاک به داخل سیستم

یکی از قابلیت‌هایی که باید کیس دوربین مداربسته داشته باشد محافظت از قطعات داخلی دوربین در برابر گردوخاک است. برخی از شرکت‌های تولیدکننده این کیس‌ها آنها را طبق استانداردهای بین‌المللی IP می‌سازند که مقاومت آن را در برابر گردوغبار بالا می‌برد. پس حتماً در هنگام خرید به نکته توجه داشته باشید تا دوربین مداربسته شما مدت‌زمان بیشتری کار کند.

2-نصب و سیم‌ کشی آسان

یکی از اهداف اصلی در ساخت کیس دوربین مداربسته نصب و سیم‌کشی راحت آن خواهد بود. در هنگام نصب وقتی از کیس استفاده می‌کنید آسان‌تر می‌توانید سیم‌کشی آن را انجام دهید. چرا که روی کیس حفره‌هایی تعبیه شده که به‌راحتی سیم‌ها از آنجا عبور داده می‌شود و کابل مستقیم از داکت به سیم می‌رسد. همچنین حفره‌ها با طراحی استاندارد خاصی که دارند نصاب را راهنمایی می‌کنند تا سیم‌کشی را به بهترین نحو انجام دهند. پس در هنگام خرید به نوع قرارگیری سوراخ‌ها روی کیس دوربین مداربسته دقت کنید.

3-جلوگیری از دسترسی دزدان

برای اینکه یک دوربین مداربسته را بتوان از کار انداخت باید به سیم‌های آن دسترسی داشته باشید. برای جلوگیری از این کار و دسترسی نداشتن سارقان به این قسمت استفاده از کیس در هنگام نصب دوربین بسیار لازم و ضروری خواهد بود. حتی در برخی موارد نیز دیده شده که خود دوربین را نیز به سرقت برده‌اند. در چنین مواردی استفاده از یک کیس استاندارد به‌عنوان لایه محافظ می‌تواند دسترسی به کابل‌ها و سیم‌کشی را برای این‌گونه افراد سخت‌تر کند.

اندازه کیس خالی دوربین مداربسته

برای اندازه کیس خالی دوربین مداربسته باید به این نکته توجه داشته باشید که روی تعداد ال‌ای‌دی دید در شب دوربین تأثیرگذار بوده و روی کیفیت تصاویر رابطه مستقیمی نخواهد داشت. اما باتوجه‌به وزن سنگینی که دارند قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. این نوع کیس برای دوربینی که برد ضعیفی دارد اقتصادی نیست. به همین خاطر تولیدکنندگان این محصول از بردهای خوب برای این نوع کیس استفاده می‌کنند. در مونتاژ دوربین یکی از اصولی که رعایت می‌شود رعایت همین برد است. کیس دوربین مداربسته با برد ضعیف با قیمتی ارزان و کیس با برد بیشتر را نیز با قیمت بالاتر ارائه می‌دهند. پس باید داخل و بیرون دوربین به یک اندازه از لحاظ کیفی باشد.

انواع کیس خالی دوربین مداربسته

کیس‌های خالی دوربین مداربسته به‌طورکلی به دو دسته کیس دوربین مداربسته بولت و کیس دوربین مداربسته اسپید دام تقسیم می‌شوند. در ادامه این بخش هر کدام از این دسته‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم و به مکان مناسب برای کیس خالی متناسب با هر دوربین اشاره خواهیم کرد.

انواع کیس خالی دوربین مداربسته برای دوربین های دید در شب و دوربین های بزرگ
4 مدل از انواع کیس های خالی متناسب با تکنولوژِی و شکل ظاهری دوبین مداربسته

1-کیس خالی دوربین مداربسته بولت

کیس خالی دوربین‌های بولت برای فضای بیرونی متناسب بوده به همین خاطر آنها را ضدآب تولید می‌کنند. شکل کشیده گلوله مانند آن از دوربین در برابر گرما، سرما و گردوغبار محافظت می‌کند و به‌خاطر طراحی که دارد به آن بولت می‌گویند. کیس دوربین مداربسته بولت در دو نوع کیس بولت پلاستیکی و کیس بولت فلزی ساخته شده است. هرکدام از این کیس‌ها مقاومت‌های متفاوتی در برابر شرایط محیطی دارند.

2-کیس خالی دوربین مداربسته اسپید دام

کیس دوربین مداربسته اسپید دام اصولاً برای محیط‌های داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ بنابراین این نوع کیس ضد آب نیست. این کیس ظاهری زیبا برای فضای داخلی داشته و همانند کیس دوربین بولت از دو نوع کیس دوربین مداربسته پلاستیکی و کیس دوربین مداربسته فلزی تشکیل شده است. در هنگام خرید این کیس‌ها حتماً با توجه‌ به محیطی که می‌خواهید دوربین را نصب کنید به نوع و جنس آن نیز توجه داشته باشید. در بخش زیر به برخی از این کیس‌ها اشاره خواهیم کرد.

3-کیس خالی دوربین مداربسته کیس دام فلزی

کیس دام فلزی فوق‌العاده زیبا بوده و برای شما بردهای مختلفی را مونتاژ و لیزر شده در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین کیس فلزی در سایزهای متفاوتی در اختیار کاربران قرار گرفته است که باتوجه‌ به نیاز خود می‌توانید آن را تهیه کنید. برای اطلاع از دوربین مداربسته دام کلیک کنید.

4-کیس خالی دوربین مداربسته دام پلاستیکی

این نوع کیس دوربین مداربسته برای مونتاژ دوربین‌های اقتصادی کاربرد دارد. این نوع کیس با مواد درجه یک و کیفیت عالی ارائه می‌شود. برای خرید انواع دوربین مداربسته بر اساس شکل بدنه مانند دوربین دام، دوربین مخفی، دوربین باکس، دوربین کیوب کلیک کنید.

قیمت کیس خالی دوربین مداربسته

قیمت کیس خالی دوربین مداربسته
بررسی قیمت کیس خالی دوربین مداربسته

کیس دوربین مداربسته در سال‌های گذشته به‌صورت وارداتی در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گرفت و همین باعث قیمت بالای آنها شده بود. هرچند هنوز هم برندهای معتبر وارد کشور می‌شود. اما اگر به دنبال کیس دوربین مقرون‌ به‌ صرفه هستید چند سالی است که شرکت‌های داخلی دست به تولید انواع مختلفی از آن زده‌اند و کیفیت مناسبی هم دارند. دراین‌ بین شرکت آلتون سیستم نیز این محصولات را در اختیار مشتریان خود قرار داده است و با خیال راحت می‌توانید این محصول را خریداری کنید.

جمع‌بندی

کیس (قاب) دوربین مداربسته، نقش اصلی و مهم را در ماندگاری و طول عمر مفید یک دوربین مداربسته دارد. بهتر است دوربین مداربسته در شرایطی نصب شود که در معرض باران، برف و رطوبت نباشد؛ اما اگر محیط و شرایط نصب به صورتی است که وجود این موارد اجتناب ناپذیر می‌باشد، باید دوربین مداربسته‌ای انتخاب شود که در برابر گرد و غبار و یا رطوبت و آب، از مقاومت کافی و لازم برخوردار باشد.
عملکرد انواع کیس دوربین مداربسته در حفاظت از اجزای داخلی آن، این است که کیس دوربین مداربسته، نقش اصلی حفاظت از اجزای داخلی، به خصوص برد اصلی دوربین، لنز و سایر اجزا را دارد؛ بنابراین در هنگام خرید دوربین مداربسته، باید به جنس و نوع کیس یا بدنه آن، توجه کافی داشت.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − پنج =