قیمت دستگاه دوربین مداربسته 8 کاناله

دوربین مدار بسته 8 کاناله

دوربین‌ مدار بسته 8 کاناله یکی از انواع مختلف دوربین‌های مدار بسته است. دوربین‌های مداربسته به طور کلی به دو دسته دیجیتالی یا تحت شبکه و آنالوگ تقسیم می‌شوند. دستگاه‌هایی که برای ضبط تصاویر دوربین‌های دیجیتال و آنالوگ استفاده می‌شوند نیز با یکدیگر متفاوت هستند. در این مقاله، دستگاه‌های مورد استفاده برای دوربین مدار بسته 8 کاناله و قیمت آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

برای استفاده از دوربین‌های مداربسته چند کاناله،‌ باید به موارد متعددی مانند هارد برای ذخیره تصاویر، هزینه نصب و همچنین نوع دوربین توجه داشته باشید تا بتوانید متناسب با بودجه خود اقدام به خرید بکنید. دستگاه‌های دوربین مدار بسته با توجه به عوامل متعددی تقسیم بندی می‌شوند که یکی از این عوامل، تعداد کانالی است که قابلیت پشتیبانی آن را دارند. با ما در این مقاله از آلتون سیستم همراه باشید تا عواملی که روی قیمت دستگاه دوربین‌های مدار بسته موثر هستند را مورد بررسی قرار دهیم.

دستگاه‌های NVR و DVR دوربین‌های مداربسته

دوربین‌های مدار بسته به دو دسته دوربین مداربسته آنالوگ و دوربین مداربسته ip تقسیم می‌شوند. این دوربین‌ها با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند که در قیمت آن‌ها نیز بسیار موثر است. دوربین‌های دیجیتال که به عنوان دوربین مدار بسته تحت شبکه نیز شناخته می‌شوند، در مقایسه با دوربین‌های آنالوگ از کیفیت تصاویر بالاتری برخوردار هستند؛ بنابراین قیمت آن‌ها نیز بیشتر خواهد بود.

دستگاه‌های NVR و DVR  و کابل های دستگاه ضبط 8 کاناله
نمونه ای از دوبین مداربسته 8 کاناله

برای ضبط تصاویر دوربین‌های آنالوگ و دیجیتال، از دستگاه‌هایی متناسب با این دوربین‌ها استفاده می‌شود. دستگاه NVR برای ضبط تصاویر دوربین‌ مداربسته تحت شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد و دستگاه DVR نیز مخصوص دوربین‌های آنالوگ است. هر کدام از این دستگاه‌ها وظایف مختلفی بر عهده دارند. با توجه به قابلیت‌های این دستگاه‌ها، امکان استفاده همزمان از چند دوربین مدار بسته روی این دستگاه‌ها امکان‌پذیر است.

دستگاه NVR برای نصب دوربین مدار بسته 8 کاناله

دستگاه‌های NVR با توجه به پهنای باندی که دارند، مشخص می‌کنند که چند دوربین به آن‌ها وصل می‌شود و قابلیت پردازش را خواهند داشت یا نه. زمانی که شما قصد داشته باشید دوربین‌های تحت شبکه با کیفیت رزولوشن بسیار بالا را به این دستگاه وصل کنید، باید توجه داشته باشید که پهنای باند آن مناسب برای این دوربین باشد. همچنین، با توجه به این که معمولا دوربین‌های مدار بسته دیجیتال برای مصارف گسترده مانند کارخانه‌ها و شرکت‌ها با تعداد زیاد استفاده می‌شوند؛ بنابراین بهتر است که یک دستگاه با پهنای باند و تعداد کانال بالا را انتخاب کنید تا پوشش دهی مناسب را در اختیار بگیرید. دستگاه‌های دوربین مدار بسته تحت شبکه، با تعداد کانال‌های 4، 8 و 16 در بازار موجود هستند و شما می‌توانید دستگاه 8 کاناله آن را خریداری کنید.

دستگاه DVR برای ضبط تصاویر دوربین‌های آنالوگ

دستگاه DVR، یک دستگاه ضبط تصاویر برای دوربین‌های آنالوگ است که دوربین‌های آنالوگ HD را نیز پشتیبانی می‌کند. با استفاده از این دستگاه، می‌توانید تعداد مختلفی دوربین را به آن متصل کرده و تصاویر را روی هارد درایو ضبط کنید. دستگاه DVR و دستگاه NVR دو تفاوت اساسی با یکدیگر دارند و آن‌ هم قابلیت پشتیبانی از دوربین‌های مختلف است. دستگاه NVR تنها برای دوربین‌های تحت شبکه طراحی شده است؛ ‌در حالی که با استفاده از دستگاه DVR می‌توانید دوربین‌های مختلف را متصل و تصاویر آن‌ها ضبط کنید.

با توجه به این که کیفیت دوربین‌های آنالوگ کمتر از دوربین‌های دیجیتالی است، در نتیجه قیمت و هزینه استفاده از آن‌ها نیز کمتر خواهد بود. اگر می‌خواهید اقتصادی عمل کرده و هزینه‌های خود را کاهش دهید و در عین حال نیز کیفیت لازم را دریافت کنید، می‌توانید از دستگاه‌های DVR با دوربین‌های آنالوگ HD‌ استفاده کنید. این دوربین‌ها برای آپارتمان‌ها و منازل مسکونی مناسب هستند و همچنین می‌توانید با انتخاب دستگاه DVR مناسب، آن را تبدیل به یک دستگاه دوربین مدار بسته 8 کاناله بکنید. با توجه به تعداد کانال‌ها، این دستگاه برای آپارتمان‌ها و ساختمان‌های چند طبقه مناسب است.

قیمت و هزینه دستگاه‌های دوربین مدار بسته 8 کاناله با توجه به نوع DVR یا NVR آن‌ها متفاوت است. کیفیت دوربین‌ها و قابلیت‌هایی که این دستگاه‌ها ارائه می‌دهند، از جمله موارد بسیار مهم در تعیین قیمت دستگاه دوربین مدار بسته خواهد بود. همچنین، تعداد کانال و پهنای باند دستگاه‌های DVR و NVR نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

قیمت هارد دوربین مدار بسته

قیمت دستگاه ضبط دوربین مدار بسته

یکی از موارد بسیار مهم و تاثیرگذار دیگر در قیمت دستگاه دوربین مدار بسته 8 کاناله این است که از یک هارد مناسب استفاده کنید. با توجه به این که چه نوع دستگاهی از بین NVR و DVR خریداری می‌کنید، باید تصمیم بگیرید که هارد مورد استفاده شما نیز چه ظرفیتی داشته باشد. همان طور که گفتیم، دستگاه‌های NVR برای دوربین‌های تحت شبکه استفاده می‌شوند که کیفیت بسیار بالایی نیز دارند؛ بنابراین حجم تصاویر ضبط شده توسط آن‌ها نیز زیاد خواهد بود. برای این که بتوانید تصاویر را بدون مشکل ضبط کنید، باید از یک هارد با ظرفیت حجم بالا استفاده کنید که در این صورت قیمت آن نیز افزایش پیدا می‌کند.

همچنین برای دستگاه‌های DVR نیز که از دوربین آنالوگ استفاده می‌کنند، با توجه به HD بودن یا نبودن دوربین باید تصمیم بگیرید که از یک هارد با ظرفیت مناسب استفاده کنید؛ اما در نظر داشته باشید که برای این دوربین‌ها نیاز به استفاده از هارد با ظرفیت زیاد نیست. از طرف دیگر، دستگاه‌های NVR و DVR قابلیتی دارند که می‌توانید با استفاده از آن، مدت زمانی را تنظیم کنید تا پس از آن، تصاویر به صورت خود به خود حذف شوند؛ برای مثال، می‌توانید تعیین کنید که پس از یک ماه، تصاویر پاک شده و ظرفیت هارد برای ضبط تصاویر کافی باشد. هرچند با هزینه بیشتر و با خرید چند هارد، می‌توانید تصاویر بیشتری را در اختیار داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.

 

خرید دستگاه دوربین مدار بسته 8 کاناله

برای استفاده از دستگاه دوربین مدار بسته 8 کاناله، بهتر است که ابتدا قیمت آن را بدانید. عوامل متعددی در تعیین قیمت این دستگاه دخیل هستند که در این مقاله به آن‌ها پرداختیم. نوع دوربین مورد استفاده در انتخاب نوع دستگاه دخیل است و با توجه به این مورد، باید هارد مناسب را نیز خریداری کنید. این موارد، از جمله مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت دستگاه دوربین مدار بسته 8 کاناله هستند. همچنین، هزینه نصب و راه اندازی نیز با توجه به شرکت و اپراتوری که از آن خرید می‌کنید مهم هستند. برای خرید انواع دوربین‌های مداربسته و دستگاه‌های مورد استفاده، می‌توایند با کارشناسان حرفه‌ای سایت آلتون سیستم ارتباط برقرار کرده و قیمت محصولات را مشاهده کنید.

سوالات متداول قیمت دستگاه دوربین مداربسته 8 کاناله

قیمت دستگاه دوربین مدار بسته 8 کاناله چگونه تعیین می شود؟

قیمت دستگاه 8 کانال دوربین مداربسته بستگی به نوع هارد آن، رزولوشن و کیفیت تصویر، دستگاه های dvr یا nvr و برند محصول دارد.

بهترین برند دستگاه دوربین مداربسته 8 کانال dvr کدام است؟

از بهترین برند های دستگاه دوربین مداربسته 8 کاناله می توان به برندهای، هایک‌ ویژن Hikvision، هایلوک HiLook، داهوا Dahua، اکسیس Axis، هانی ول Honeywell، هانوا تکوین Hanwha Techwin، سامسونگ Samsung می توان اشاره کرد.

 

اطلاعات درباره قیمت دستگاه دوربین مدار بسته 8 کاناله

دستگاه ضبط (DVR)

8 کاناله 2 مگ، ضبط تصاویر با کیفیت بالا،فارسی با تقویم شمسی

ظرفیت ذخیره سازی

 1 ترابایت،2 ترابایت، 4 ترابایت،6 ترابایت

مزایا نصب

 حفاظت از خانه، مراقبت از افراد کم توان و ناتوان و کودکان، در دسترس بودن
قیمت و هزینه

مدل و نوع دوربین، بی سیم و با سیم بودن، هزینه نصب

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − سه =