نصب دوربین مخفی در منزل و آپارتمان

نصب دوربین مخفی در منزل و آپارتمان

نصب دوربین مخفی در منزل و آپارتمان، ممکن است در ابتدا ناخوشایند به نظر برسد؛ اما با رعایت قوانین و همچنین استفاده درست، یکی از ابزار مهم ایمنی در خانه‌ها به شمار می‌رود. برای نصب دوربین مخفی، باید نکات مختلفی را در نظر داشته باشید. قبل از نصب دوربین، باید مکان‌هایی که برای این کار در نظر گرفته‌اید را مشخص کنید.

هزینه خرید و نصب دوربین مخفی با توجه به تفاوت‌هایی که با نصب دوربین مداربسته معمولی دارد، ممکن است کمی متفاوت باشد. در ادامه، در مورد این ویژگی‌ها و همچنین مزایای نصب دوربین مخفی در آپارتمان مواردی را ارائه می‌کنیم. همچنین در این مقاله از آلتون سیستم، به بررسی مهم‌ترین نکات قبل از نصب دوربین مخفی در منزل، بهترین مکان برای نصب این دوربین‌ها، قیمت و هزینه خرید و نصب و همچنین قوانین مربوط به استفاده از دوربین مداربسته مخفی می‌پردازیم.

نکات مهم قبل از نصب دوربین مخفی منزل

نصب دوربین مداربسته در منزل و رعایت قوانین
نصب دوربین مداربسته در منزل و آپارتمان با گرفتن مجوز

برای نصب دوربین مخفی در منزل و آپارتمان، باید از قبل نکاتی را در نظر بگیرید. اولین نکته مهم در این زمینه، رعایت قوانین است. استفاده از دوربین مخفی در آپارتمان‌ها و منازل، به منزله تجسس در زندگی خصوصی دیگران و زیر پا گذاشتن حقوق شهروندی آن‌ها است. برای استفاده از چنین ابزاری باید حتما از مراجع قانونی مجوز داشته باشید تا دچار مشکل نشوید.

از طرف دیگر، نصب دوربین مخفی در منزل و آپارتمان نیز ممنوع است و نصب کردن بدون مجوز آن شامل جریمه نقدی و یا حبس می‌شود؛ البته این موارد متوجه افرادی که برای جاسوسی و مقاصد نامناسب اقدام به این کار می‌کنند. اگر جزو سرپرستان خانواده هستید و می‌خواهید دوربین مخفی در آپارتمان یا منزل خود نصب کنید، بهتر است افراد نزدیک و ساکنان خانه را از وجود این دوربین‌ها و محل نصب آن‌ها مطلع کنید.

در این رابطه و قبل از نصب دوربین مخفی،‌ حتما قوانین محلی و منطقه محل سکونت خود را مطالعه کنید تا دچار مشکل نشوید. با توجه به این که نصب دوربین مخفی در آپارتمان و منازل جرم محسوب می‌شود، باید قبل از اقدام به نصب آن، برای گرفتن مجوز اقدام کنید.

بهترین مکان برای نصب دوربین مخفی در آپارتمان

پس از کسب مجوزهای قانونی و رعایت نکات مهم دیگر، باید انتخاب کنید که می‌خواهید دوربین مخفی مورد نظر را در کدام قسمت خانه نصب کنید. قبل از هر چیز، باید بدانید که نصب دوربین مخفی در اتاق‌های شخصی و سرویس‌های بهداشتی هیچ توجیهی ندارد و نباید در این مکان‌ها از دوربین مخفی استفاده کنید.

نقاطی که می‌خواهید در آن اقدام به نصب دوربین مدار بسته بکنید، باید ویژگی‌های کافی را داشته باشند. برای این کار، نور کافی و به اندازه، ارتفاع مناسب و همچنین زاویه دید وسیع از جمله مهم‌ترین فاکتورهایی هستند که در هنگام انتخاب محل قرارگیری دوربین باید در نظر بگیرید. همچنین، محل مورد نظر برای نصب دوربین مخفی، باید از دید افراد دیگر دور باشد و نتوانند متوجه وجود دوربین شوند.

با توجه به شرایط گفته شده، محل‌های مناسب برای نصب دوربین شامل کانال‌های کولر، پریز برق، تابلوها و ساعت دیواری، گلدان‌های گل مصنوعی و وسایل تزئینی در منزل و آپارتمان، عروسک‌ها و اسباب بازی‌ها و غیره هستند. آینه‌ها نیز برای نصب دوربین مخفی مناسب هستند و می‌توانید از آن‌ها نیز استفاده کنید. پس از انتخاب بهترین محل دوربین مخفی در منزل، اقدام به نصب آن می‌کنیم. در بخش بعدی، مراحل نصب دوربین را بررسی خواهیم کرد.

نصب و راه اندازی دوربین مخفی در آپارتمان

نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته مخفی در منزل
آموزش نصب دوربین مدار بسته مخفی

برای نصب دوربین مخفی در آپارتمان، باید از یک دوربین مناسب استفاده کنید. پس از انتخاب بهترین دوربین مخفی برای منزل و همچنین مشخص کردن محل مورد نظر برای انتخاب آن، به سراغ مراحل نصب آن می‌رویم. در اولین قدم، باید دوربین را به منبع تغذیه وصل کرده و آن را شارژ کنید. اگر دوربین از باتری‌های کوچک استفاده می‌کند، از پر بودن آن اطمینان حاصل کنید.

برای ادامه کار با دوربین مدار بسته لازم است که نرم افزار مورد نیاز آن را در رایانه خود نصب کنید. برخی از دوربین‌ها برای این کار یک دیسک نوری دارند و می‌توانید با قرار دادن در دستگاه خود، نرم افزارهای مورد نیاز را نصب کنید. برای نصب نرم افزار دوربین‌هایی که این دیسک را ندارند، باید از طریق وبسایت شرکت سازنده نرم افزار متناسب با مدل دوربین خریداری شده را دانلود و نصب کنید.

گیرنده بی سیم دوربین مخفی را باید به رایانه خود وصل کنید. با این کار، می‌توانید تصاویر را در رایانه خود مشاهده کنید. به همین راحتی، دوربین مخفی شما راه اندازی شد. برای نهایی شدن کار، باید آن را در محلی که از قبل انتخاب کرده‌اید قرار داده و به خوبی نصب کنید تا در جای خود محکم باشد. همچنین، آن را طوری جایگذاری کنید تا از دید دیگران خارج باشد.

در هنگام نصب دوربین مخفی در نظر داشته باشید که این دوربین‌ها مناسب فضای خارجی آپارتمان و خانه نیستند. برخی از دوربین مخفی‌ها دارای سیم کشی هستند. برای این که دوربین شما همچنان مخفی بماند، بهتر است که این سیم کشی‌ها را به خوبی پنهان کرده باشید. برای نصب دوربین مخفی، بهتر است از گوشه‌ها و نقاطی که دید کمتری دارند استفاده نکنید.

همان طور که گفته بودیم، برای نصب دوربین مخفی باید از مکانی استفاده کنید که نور کافی داشته باشد. در صورتی که محل مورد نظر چنین ویژگی نداشته باشد، بهتر است که از دوربین با قابلیت دید در شب استفاده کنید؛ البته ممکن است هزینه بیشتری نیز برای شما داشته باشد.

بهترین دوربین مخفی برای منزل

نصب دوربین مخفی کوچک در منزل، مستلزم داشتن یک انتخاب هوشمندانه و خلاق است. شرکت های تولید کننده انواع دوربین مداربسته مخفی، این گونه دوربین ها را براساس دو المان خلاقیت و ویژگی تولید می کنند. اگر شما هم قصد خريد دوربين مخفي كوچک برای منزل یا آپارتمان خود دارید، باید در انتخاب بهترین دوربین مخفی  برای منزل خود هوشمندانه رفتار کنید. در زیر به معرفی انواع دوربین های مداربسته مخفی می پردازیم.

1- دوربین های مخفی ساعتی 

این نوع از دوربین ها که در لیست بهترین دوربین مخفی در منزل نامبرده شده است، معمولا در ساعت های رومیزی و دیجیتال به کار می روند و شما می توانید با قراردادن باتری و مموری کارت یا حافظه ذخیره سازی، از تصاویر و ویدیو های آن استفاده کنید. این گونه دستگاه های دارای اپلیکیشن مخصوص خود بوده و با استفاده از اعلان ایمیلی یا نوتیفیکشن، قادر هستند انواع حرکت حس شده توسط دستگاه را برای شما ایمیل کنند.

دوربین ساعتی رومیزی مخفی
دوربین ساعتی رومیزی مخفی

2- دوربین مخفی کوچک شارژ دیواری

این نوع دوربین ها را می توان از پرطرفدارترین نوع دوربین مخفی برای آپارتمان ها و منازل بر شمرد. برای استفاده از این نوع دوربین های مداربسته کوچک مخفی، کافیست آن را به پریز وصل کنید و با استفاده از اتصال اینترنت بوسیله مودم به دوربین، و حافظه ذخیره سازی می توانید تصاویر را به صورت آنلاین دریافت کنید.

بهترین دوربین مخفی برای منزل
دوربین جاسوسی کوچک برای منزل

3- دوربین مداربسته مخفی در وسایل روشنایی

این دوربین ها، غالبا در وسایل روشنایی منزل یا بیرون از منزل قرار میگیرند و قادر هستند با قابلیت دقیق حرکت اجسام در محیط، پیام هشدار را از طریق اپلیکیشن برای شما ارسال کنند. دوربین های مخفی روشنایی ضد آب بود و همچنین از قابلیت مکالمه دو طرفه برخوردار بوده و توانایی آژیر کشیدن یا پخش پیغام از پیش تعریف شده در هنگام حس کردن حرکت غیرمجاز است. این قابلیت ها موجب شده است تا اکثر کارشناسان، این نوع دوربین ها را در لیست بهترین دوربین مخفی در منزل و آپارتمان یاد کنند.

دوربین مخفی کوچک لامپی
دوربین مخفی هالوژنی

4- دوربین مخفی باتری خور

این نوع دوربین های مخفی دارای باتری تعبیه شده در داخل خود هستند و بوسیله وای فای قادر به ارتباط با اپلیکیشن به صورت آنلاین باشند. همچنین دوربین های مخفی باتری خور می توانند در محیط های تاریک با استفاده از قابلیت دید در شب خود تصاویر را در کارت حافظه ذخیره کنند. اندازه این دوربین ها بسیار کوچک بوده و قادر هستند، آن را در محیط های مختلف منزل یا آپارتمان استفاده کنید.

دوربین کوچک رم خور شارژی
دوربین های مخفی باتری خور

5- دوربین های مخفی سنسور دود

هشدار دهنده های دود و آتش سوزی، امروز جزو جدا ناشدنی هر ساختمان به حساب می آید. شرکت های تولید کننده دوربین های مداربسته مخفی با تولید دوربین هایی با شکل و شمایل این سیستم های هشدار دهنده توانستند، گام بلندی در حوزه دوربین مخفی در منزل بگذارند.

دوربین های مخفی سنسور دود با دارا بودن خاصیت دید در شب توانایی ضبط تصاویر را در محیط های تاریک، بویژه به هنگامی که صاحب خانه بیرون از خانه می باشد را دارد. این دوربین ها بواسطه برق شهری تغذیه می شوند و شما با استفاده از سیستم های ذخیره سازی جانبی نظیر کارت های حافظه قادر خواهید بود تصاویر آن را ضبط یا به صورت آنلاین مشاهده کنید.

دوربین های مخفی سنسور دود
دوربین مخفی سنسور دود

6- نصب دوربین مخفی در پریز برق

یکی از انواع بهترین دوربین های مخفی در منزل، به دوربینهای مخفی مداربسته در پریز برق می توان اشاره کرد. این نوع دوربین ها داخل پریز دیواری در سوراخ های برق قرار گرفته اند. دوربین پریز دیواری، هم می تواند به صورت اتصال به برق شهری تغذیه شود و هم با استفاده از شارژ، با این تفاوت که دوربین مخفی در پریز برق به صورت شارژی در بیرون از بدنه پریز قرار داده می شود.

خرید پریز دوربین دار
قاب پریز دوربین دار WiFi

کاربردها و مزایای نصب دوربین مداربسته مخفی در منزل

نصب دوربین مخفی در منزل و آپارتمان، کاربردهای زیادی دارد. بسیاری از افرادی که نیاز به مراقبت از آپارتمان خود را دارند، اقدام به نصب دوربین‌های مداربسته معمولی می‌کنند که ویژگی‌های بسیار زیادی نیز دارد؛ اما با وجود سارقان حرفه‌ای، ممکن است این دوربین‌ها کارایی خود را از دست بدهند. در این زمان، دوربین‌های مخفی که به خوبی در آپارتمان جاسازی شده‌اند، از دید افراد دیگر مخفی مانده و بدون مشکل و آسیب به تصویربرداری می‌پردازند.

برخی از افراد و والدین که با وجود فرزند مجبور به حضور در خارج از خانه هستند، می‌توانند از دوربین مداربسته مخفی برای مراقبت از راه دور فرزندان خود استفاده کنند. بعضی از والدین که برای فرزندان خود پرستار اختیار می‌کنند؛ از این رو برای مشاهده و نظارت بر رفتار پرستار با بچه‌ها، از یک دوربین مخفی در آپارتمان خود استفاده می‌کنند تا با خیال راحت‌تری به کارها و امور خود رسیدگی کنند.

نصب و استفاده از دوربین مخفی در منزل، علاوه بر امنیتی که ارائه می‌دهد، مزایای مختلف دیگری نیز به همراه دارد. از جمله مزایای مهمی این دوربین‌ها در مقایسه با دوربین‌های مداربسته دارند این است که از قیمت بسیاری کمتری برخوردار هستند. ازطرف دیگر، نصب این دوربین‌ها نیز بسیار راحت است و می‌توانید بدون کمک دیگران آن را نصب و راه اندازی کنید؛ هرچند که اگر در این زمینه تجربه کافی ندارید، بهتر است که از نصاب دوربین مخفی کمک بگیرید.

برای ذخیره تصاویر این دوربین‌ها، نیاز به استفاده از هارد نیست و می‌توانید از کارت حافظه هم استفاده کنید. همچنین امکان کنترل و مشاهده تصاویر از طریق گوشی موبایل نیز وجود دارد. بسیاری از نسخه‌های این دوربین‌ها، بدون نیاز به سیم و اتصالات کار می‌کنند؛‌ بنابراین مخفی کردن آن‌ها نیز راحت‌تر است. با وجود مزایای این دوربین‌ها، افراد زیادی اقدام به نصب دوربین مخفی در آپارتمان یا منزل خود می‌کنند. برای اطلاع درباره دستگاه انواع دستگاه ضبط ویدئویی DVR و دستگاه ضبط ویدئویی NVR کلیک کنید.

قیمت نصب دوربین مخفی در منزل

قیمت نصب دوربین مداربسته مخفی در منزل
هزینه نصب دوربین مداربسته

قیمت و هزینه نصب دوربین مخفی در منازل و آپارتمان‌ها، با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شود. در این مورد، یکی از مهم‌ترین عوامل در تاثیرگذاری روی قیمت، نوع و مدل دوربین است.

دوربین‌های مخفی، انواع مختلفی دارند و با کیفیت‌های متفاوتی اقدام به تصویربرداری می‌کنند؛ از این رو باید با توجه به بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید، کیفیت مناسبی را انتخاب کنید. با توجه به دوربین‌های گوناگونی که برای این منظور وجود دارند و با توجه به سیمی یا شارژی بودن آن‌ها، هزینه نصب متفاوتی نیز دارند.

برای خرید و نصب دوربین‌های مخفی،‌ در خرید محصول دقت کافی را داشته باشید.

خرید و نصب انواع دوربین‌های مخفی و مداربسته

نصب دوربین مخفی در آپارتمان‌ ها و منازل از جمله مواردی است که باید قبل از اقدام به نصب، برخی نکات را در نظر بگیرید. با توجه به اهمیت و کاربردی که این دوربین‌ها دارند، در این مقاله نکات مهم قبل از نصب این دوربین‌ها را بررسی کردیم. در ادامه نیز، مراحل نصب، مزایا و قیمت و هزینه نصب و راه اندازی دوربین مخفی در آپارتمان را مورد بررسی قرار دادیم.

با رعایت این موارد، می‌توانید یک دوربین مخفی مناسب را برای منزل خود خریداری کنید. آلتون سیستم در راستای افزایش امنیت، اقدام به فروش سیستم‌های امنیتی می‌کند. اگر شما هم قصد استفاده از این دوربین‌ها را دارید، می‌توانید با خرید این ابزار از آلتون سیستم، امنیت منزل و آپارتمان خود را تضمین کنید. در ادامه مقالات زیر اطلاعات بیشتر درباره انواع دوربین مداربسته به شما میدهد.

سوالات متداول در خصوص نصب دوربین مخفی در منزل و آپارتمان

از کجا دوربین مخفی بخریم؟

شرکت آلتون سیستم با داشتن بیش از 20 سال سابقه در توزیع، نصب و فروش انواع دوربین های مداربسته مخفی، قادر است تا شما را در امر خرید دوربین مخفی مشاور دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید. شماره تماس ۳۳۴۳ 3۸۲۸ ۰۳۵

قیمت دوربین مخفی برای نصب در منزل چقدر است؟

قیمت انواع دوربین مخفی در منزل برای نصب، با توجه به مدل و نوع دوربین و هزینه نصب تعیین می شود.

قوانین نصب دوربین مداربسته مخفی چگونه است؟

نصب و استفاده از دوربین های مخفی در مکان های عمومی دارای قوانینی خاصی است که قبل از نصب آن باید از مراجع زیرصلاح، مجوز آن گرفته شود و در صورت نگرفتن مجوز های لازم، نظیر زیر پا گذاشتن قوانین دوربین مدار بسته در آپارتمان یا منازل به مشکلات متعددی نظیر مجازات نصب دوربین مخفی در منزل دچار شوید.

اطلاعات درباره دوربین مخفی در آپارتمان

بهترین مکان نصب

کانال‌های کولر، پریز برق، تابلوها و ساعت دیواری، گلدان‌های گل مصنوعی

بهترین دوربین مخفی

 ساعتی، روشنایی، پریز برق، سنسور دود،باتری خور، شارژ دیواری

مزایا نصب

 حفاظت از خانه، مراقبت از افراد کم توان و ناتوان و کودکان، در دسترس بودن
قیمت و هزینه

مدل و نوع دوربین، بی سیم و با سیم بودن، هزینه نصب

4.8/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 20 =