دوربین مداربسته خانه و آپارتمان در یزد

دوربین مداربسته خانه

دوربین مداربسته چه کاربرد های دارد؟ دوربین مدار بسته در کدام قسمت های خانه نصب می شود؟ دوربین مداربسته بهترین راه برای حافظت و امنیت داخلی و خارجی خانه است زیرا از اهمیت بالایی برخوردار است. دوربین مدار بسته انواع مختلفی دارد که هر کدام ویژگی و کاربرد خاص خود را دارند. دوربین مداربسته امروزه در خانه ها شرکت ها و … کاربرد بسیار زیادی دارند که باید در مکان مشخص و درستی نصب شوند که شما از اتفاقات داخل خانه با خبر شوید. بسیار از کاربرد های مهم دوربین مداربسته را ما در این مقاله خواهیم گفت اما مهم ترین آن متوجه شدن آتش سوزی، شناسایی سارقین، جنایت و …که بسیار مهم و قابل توجه است. دوربین های مداربسته حالت های زیادی دارد مانند ضبط ویدئو بدون صدا، ضبط همزمان ویدئو و صدا، دوربین مخفی و …. هستند. از نظر قیمت و ابعاد هم بسیار متنوع و مختلف هستند که با تماس با کارشناسان ما می توانید اطلاع دقیق و کاملی را در این زمینه داشته باشید. مزایا، ویژگی، کاربرد، محل نصب و … را در این مقاله ما برای شما توضیح خواهیم داد تا شما برای نصب و خرید دوربین مداربسته اطلاعات کافی را داشته باشید.

چه مکانی برای انتخاب دوربین مدار بسته خانگی مناسب است؟

انتخاب اینکه چه مکانی برای نصب دوربین مداربسته مناسب است بسیار مهم است. زیرا امنیت خانه بسیار قابل اهمیت است. در آپارتمان ها ممکن است محل نصب دوربین متفاوت باشد. به هرحال در دو بخش خارج و داخل خانه می توان انتخاب کرد: ورودی ساختمان، درب پشتی، پارکینگ و پشت بام است. 

ورودی ساختمان 

دوربین مداربسته ورودی ساختمان

همیشه ورودی ساختمان قسمت مهمی از خانه است. ورود و خروج افراد در اینجا اتفاق می افتد و شما با نظارت بر این قسمت می توانید به راحتی متوجه ورود و خروج مشکوک بشوید. بهتر است دوربین مداربسته برای ورود ساختمان مقابل درب و در ارتفاع مناسب نصب شود. از دوربین با کیفیت تصویر مناسب برای ضبط تصاویر استفاده شود. تنظیم درست زاویه دید و کیفیت تصویر بالای دوربین کمک می کند تا در مواقع لازم بتوانید چهره افراد مشکوک را بررسی و ببینید.

بیشتر بخوانید: تجهیزات دوربین مداربسته

درب پشتی ساختمان

اگر ساختمان درب پشتی دارد لازم است دوربین مداربسته نصب شود. برخی از تردد ها از آن قسمت انجام می شود و به دلیل دنج بودن و کمتر مورد توجه بودن، مجرمان بیشتر به سمت آن جلب می شوند. 

پارکینگ

برای نصب دوربین این مکان مناسب است زیرا ماشین سرمایه زیادی از فرد است که نگهداری و حفظ آن مهم است. درب پارکینگ به مدت طولانی در شبانه روز باز و بسته می شود که امنیت را پایین می آورد. نصب دوربین مداربسته در مقابل درب ورودی پارکینگ که نظارت به ماشین و درب داشته باشد توصیه می شود. 

پشت بام

اگر راهی وجود دارد که افراد بتوانند از بیرون به آن راه پیدا کنند برای نظارت و تسلط می توانید دوربین نصب کنید.

حیاط

بخش مهمی از خانه که وسایل ممکن است وجود داشته باشد و راهی به داخل ساختمان است بسیار قابل توجه و اهمیت است زیرا اگر مجرم بتواند به داخل راه پیدا کند ضرر زیادی وارد می شود.

امنیت منزل

امنیت منزل بسیار مهم است که با ایجاد برخی کارها می توان امنیت خانه و ساختمان را بالا برد. دیوار بلند، درب محکم، ایحاد حفاظ روی دیوار و تراس، قفل های برقی و … می توان امنیت را بالاد برد. اما برای این راه هایی که گفته شد می توان راهی برای گریز پیدا کرد اما بهترین راه برای بالا بردن امنیت نصب دوربین مداربسته است که برای منزل راه بسیار مناسبی است. که در بالا بهترین مکان ها برای نصب دوربین را ما ذکر کردیم.

تعیین تعداد دوربین مداربسته برای آپارتمان و خانه در یزد

هنگام تعیین تعداد دوربین خانه باید به نکات زیر توجه کنید:

تعداد دوربین مداربسته برای خانه

  • ابعاد و بزرگی مکان خانه
  • بررسی دکوراسیون و چیدمان ساختمان برای جلوگیری از ایجاد نقطه کور
  • نقاط کور دوربین مداربسته
  • زاویه دید دوربین
  • توجه کردن به نقاط حساس و آسیب پذیر

مزایا استفاده از دوربین مداربسته آپارتمان

استفاده از دوربین مداربسته یکی از به صرفه ترین روش های حفظ امنیت در منزل است که چند مزایای مهم این دوربین را درخانه برای شما بازگو میکنیم:

کاهش خطر و هزینه 

سیستم های امنیتی مداربسته بسیار مهم و ضروری در خانه ها هستند. با استفاده کردن دوربین مداربسته می توان اتفاقاتی که در خانه رخ می دهد را مشاهده کرد. اتفاقات ناگواری مانند آتش سوزی، جرم و جنایت، دزدی و … جلوگیری کرد.

 آسایش خیال

مزایا استفاده از دوربین مداربسته در کاهش خطرهای احتمالی خلاصه نمی شود بلکه استفاده از  یک دوربین مداربسته در منزل می تواند امنیت را بالا ببرد. 

به صرفه بودن

استفاده از دوربین مداربسته یکی از به صرفه ترین روش هاش حفظ امنیت اموال است. بعد از نصب دوربین و تحمل هزینه های اولیه امنیت بسیار بالایی را برای اموال به وجود می آورید. 

پیدا کردن جرم و پیشگیری

دزدان معمولا ساختمان هایی که بدون سیستم امنیتی هستند را مورد هدف قرار می دهند. نصب دوربین مداربسته روی در ورودی یک ساختمان می توان تا حد زیادی همانطور که در بالا گفتیم جرم را کاهش دهد. حتی اگر مجرمی به داخل ساختمان راه پیدا کند با داشتن دوربین مداربسته می توانید فرد را شناسایی کنید.

پوشش کامل

دوربین های مداربسته به نحوی نصب می شوند که پوشش کاملی به خانه داشته باشند. چند دوربین به طور همزمان طوری نصب می شوند که هیچ نقطه کوری در خانه نداشته باشند. جهت دید دوربین ها باید به نحوی باشند که تمام رفت و آمد ها را بتواند مشاهده کند. 

 

چه نوع دوربینی بهتر است؟

تمامی مواردی که در این مقاله گفته شد برای بالا بردن امنیت و نظارت در اتفاقات خانه است که محل نصب بسیار قابل اهمیت است. به همین دلیل برای تصمیم گیری در مورد نوع دوربین مناسب باید شرایط و نیاز های خود را در نظر بگیرید. اگر دوربین با آب برخورد دارد باید دوربین ضد آب تهیه کنید. اگر دوربین در برابر گرد و غبار قرار می گیرد باید دوربینی مناسب با گرد و غبار تهیه کنید. برای انتخاب درست و مناسب می توانید با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید و اطلاع دقیقی از شرایط و دوربین ها به دست آورید.

بیشتر بدانید:

به پست امتیاز دهید (سمت چپ 5 ستاره)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 5 =