تعمیر دوربین مداربسته یزد

تعمیر دوربین مداربسته

دوربین مداربسته یزد یکی از مارک های خوب دوربین مداربسته است. این نوع دوربین در بازار با کیفیت خوب عرضه می شود و هر کدام دارای کاربرد و ویژگی های خاصی هستند. دوربین ها انواع گوناگونی دارند که در ادامه از نظر انواع، سیگنال، شکل ظاهری و کاربرد، قاب و پوشش متفاوت هستند که در ادامه توضیح خواهیم داد. در بسیاری از مکان ها، خانه ها، خیابان ها و مغازه ها از دوربین مداربسته استفاده می شود. دوربین مداربسته یزد با کیفیت بسیار خوب در بازار تولید و عرضه می شود که می توانید برای خرید و استفاده از متخصصان ومشاوران ما اطلاعات لازم را دریافت کنید. 

دوربین مداربسته یزد

انواع دوربین مداربسته یزد

در حالت کلی به دو نوع دیجیتال و آنالوگ تقسیم می شوند. به صورت کلی دوربین های مداربسته یزد در 2 نوع دوربین مداربسته دیجیتال و دوربین مداربسته آنالوگ تقسیم می شوند. 

انواع دوربین مداربسته از نوع سیگنال

 • دوربین های آنالوگ
 • دوربین های IP
 • دوربین های دو منظوره

دوربین مداربسته از نظر شکل ظاهری و کاربرد 

 • دوربین های دام 
 • دوربین های صنعتی
 • دوربین های مینیاتوری
 • دوربین های مادون قرمز IR
 • دوربین های اسپید دام

دوربین مداربسته از نظر قاب و پوشش

 • دوربین های ضد آب قاب بزرگ
 • دوربین های مخفی
 • دوربین های قاب فانتزی

مهم ترین مشکلات دوربین مداربسته

دوربین مداربسته یزد از قطعات مختلفی تشکیل شده است. هر کدام از این قسمت ها می توانند دچار خرابی یا مشکل شوند. برخی از مهم ترین مشکلات دوربین مداربسته یزد را در ادامه برای شما خواهیم گفت.

مشکلات مربوط به دوربین مداربسته:

 • بزرگ نمایی و زوم دوربین مداربسته 
 • برفکی بودن تصویر دوربین
 • منوی OSD دوربین مداربسته احتیاج به آپدیت دارد.
 • دوربین روشن نمی شود.
 • دوربین مداربسته نمی چرخد.
 • دوربین صدا را پخش نمی کند.
 • نویز دوربین مداربسته در تصاویر
 • میزان نور دوربین مداربسته خیلی کم یا خیلی زیاد است.

مشکلات مربوط به دستگاه تصاویر DVR 

 • دستگاه دی وی آر با هارد دیسک هماهنگ نیست.
 • دی وی آر نمی تواند تصاویر را نمایش دهد.
 • دی وی آر تصاویر را ذخیره نمی کند.
 • دستگاه دی وی آر روشن نمی شود.
 • تنظیمات دی وی آر به درستی عمل نمی کند.
 • دستگاه های DVR و دستگاه  NVR صدا دارند اما تصویر ندارند.
 • دستگاه ها در حین کار داغ می شوند.

چگونه دوربین مداربسته یزد را تعمیر کنیم؟

نصب دوربین می تواند در مدت زمان طولانی بدون ایراد تصویر برداری کند. ایرادات در این سیستم ها معمولا ناشی از سوختگی تجهیزات یا اتصال در سیم کشی مدار دوربین است که اشاره خواهیم کرد.

بیشترین دلایل خرابی دوربین 

موارد مهم در این زمینه می تواند نصب دوربین مدار بسته یزد در شرایط و مکان نامناسب باشد. 

دلیل بعدی سیم کشی نامناسب و استفاده از سیم های نامرغوب است. استفاده از سیم تصویر مرغوب با شیلد و مغزی درجه یک و همچنین روکش ضخیم بسیار مهم است. 

از دیگر خرابی استفاده نکردن از سیستم برق رسانی استاندارد است. این مورد می تواند باعث آسیب به برد دوربین و اختلال دید در شب و نویز روی تصویر شود که انتخاب پاور یا آدابتور مناسب و سیم برق استاندارد راه حل این کار است.

دلایل خرابی دوربین 

یکی از دلایلی که شاید به چشم نیاید کاربر دوربین است. شخصی که از دوربین استفاده می کند اگر کارکرد، تعمیر و نگهداری دوربین به طور کلی سیستم را بلد نباشد و اهمیت ندهد می تواند باعث پیری سیستم شود.

تشخیص خرابی و آسیب دیدگی دوربین مداربسته یزد

از راه های تشخیص آسیب دیدگی دوربین می توان به نوع تصویر دهی دوربین اشاره کرد. به طور مثال تصویر تار، سیاه، زرد، قرمز و در برخی مواقع دوربین روز تصویر دارد و شب سیاه می شود.

قطع و وصل شدن تصویر، افتادن خط های بزرگ و کوچک و نویز روی تصویر از دلایل خرابی دوربین مداربسته یزد است.

سیم های برق و تصویر دوربین تجهیزات سر راه دوربین اعم از فیش، آدابتور و سویچ سوکت را باید چک کنید.

دستگاه دوربین نباید در معرض تابش مستقیم نور خورشید باشد یا در معرض گرد و غبار قرار گیرد.

تمام عوامل گفته شده نیاز به فردی دلسوز و کارآمد دارد تا بتواند تشخیص دهد و سیستم را قبل از وقوع حادثه نجات دهد. این فرد افزایش هزینه های تحمیلی به سیستم را می تواند جلوگیری کند. پیشنهاد می شود تجهیزات و دوربین مداربسته در ابعاد بزرگ و صنعتی با یک نصاب حرفه ای و کار بلد قرار داد ببندید تا به صورت هفتگی و ماهیانه سیستم شما را بازرسی و چک کند تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کند. 

تعمیر کار دوربین مداربسته چه وظایفی دارد؟

این مبحث بسیار شخصی و بستگی به فرد دارد و نقش شما در انتخاب تعمیر کار فقط جستجو و مشورت است. وظایف این فرد به صورت زیر است. 

بعد از تحویل کالا به مراکز خدمات به تخصص اشخاص، تجربه کاری و وجدان کاری تعمیر کار دارد. برخی از تعمیر کارها زحمت عیب یابی و تعمیر را به خود نمی دهند و فقط در صدد تعویض قطعه معیوب بر می آیند. برخی دیگر با تجهیزات تعمیرگاهی و تخصص بالا دوربین را با کمترین هزینه تعمیر میکنند. 

وظیفه دیگر تعمیر کار در جریان گذاشتن مالک دوربین از هزینه ها است که قبل از اقدام به تعمیر یا تعویض قطعه باید اطلاع دهد.

وظیفه دیگر که بسیار مهم است زیر تست قرار دادن دوربین بعد از تعمیر است. این امر باعث می شود تا ایرادات دوربین در زمان تست مشخص و برطرف شود.

تعمیر کار دوربین مداربسته چه وظایفی دارد؟

نکاتی که در زمان تعمیر دوربین مداربسته یزد باید در نظر گرفت

خسارت احتمالی که بسیار قابل اهمیت است. به طور مثال دوربین شما در آتش سوزی سوخته و مشخص است که تعمیر نمی شود. بهتر است به جای تعمیر روی تعویض فکر کنید یا اینکه دوربین شما بسیار قدیمی و سالهای زیادی است که کار کرده و بهتر است تعویض شود.

نداشتن تخصص در تعمیر دوربین مداربسته یزد دومین نکته است که به مدت زمان گارانتی بستگی دارد. اگر دوربین گارانتی داشته باشد بعد از فرستادن دوربین به مرکز گارانتی ممکن است بدون هزینه تعمیر شود و اگر فاقد گارانتی باشد بحث پیچیده تر می شود. 

چه عواملی در کاهش خرابی و افزایش طول عمر دوربین موثر است؟

برخی عوامل در کاهش عمر دوربین و خرابی وجود دارد که قابل اهمیت است. 

1-نصاب با تجربه

اولین عامل انتخاب شخصی که به کار دوربین مداربسته یزد وارد باشد دارای سابقه در این زمینه است. این شخص یا همان نصاب نقش مهمی در کاهش هزینه ها و نتیجه اصولی بودن کار دارد.

2-نوع دوربین مداربسته

دومین نکته مهم انتخاب نوع دوربین متناسب با نوع مکان نصب که این اصل وابستگی شدیدی به مورد اول دارد. اگر نصاب حرفه ای باشد می تواند بهترین گزینه برای انتخاب و خرید دوربین به شما پیشنهاد دهد.

3-وسایل حفاظتی

سومین مورد که در طول عمر و کاهش خرابی دوربین نقش مهمی دارد. استفاده از وسایل حفاظتی مانند سیم دوربین که این مورد بستگی به مکان نصب دوربین دارد که از داکت یا لوله های مختلف مثل لوله فلکسی یا پلی اتلین یا لوله های معمولی برق کشی استفاده کرد. این پوشش ها می توانند سیم دوربین را از آفتاب سوختگی گرد و غبار و نفوذ آب با سیم های دیگر محافظت کنند. 

4-عایق دوربین

چهارمین نکته در نصب که رعایت نمی شود عایق دوربین است. دوربین مداربسته حدالمکان نباید روی آهن و تجهیزات رسانا نصب شود. این امر باعث خسارت شدید به کل سیستم می شود. تمام دوربین ها از طریق دستگاه اصلی به هم متصل هستند و کوچکترین جرقه یا اتصالی می تواند از طریق دستگاه بین همه ی دوربین ها پخش شود. 

5-سیم و کابل

همانطور که باید در انتخاب نوع دوربین دقت کنیم در انتخاب سیم و کابل مناسب فیش و اتصالات مناسب آدابتور مناسب با دوربین و تجهیزات به کار رفته در راه اندازی و نصب دقت لازم را داشته باشید.

سخن آخر

به طور کلی در این مقاله به بحث انواع دوربین، مهمترین مشکلات دوربین، تعمیر دوربین مداربسته یزد، راهکار های افزایش طول عمر دوربین و کاهش خرابی، تعمیر کار دوربین چه وظایفی دارد را در این مقاله توضیح دادیم. 

به پست امتیاز دهید (سمت چپ 5 ستاره)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + چهارده =