پشتیبانی دوربین های مداربسته

پشتیبانی دوربین مداربسته

وجود سیستم‌های امنیتی و نظارتی و دوربین‌های مداربسته برای محافظت از اماکنی مثل اماکن تجاری، اداری، صنعتی، مسکونی و غیره الزامی است و غافل شدن از این امر مهم، ممکن است که خسارات جبران‌ناپذیری را به همراه داشته باشد. با توجه به حفظ امنیت مکان‌های مختلف، پشتیبانی دوربین مداربسته نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ چرا که عدم رسیدگی به تجهیزات، باعث فرسوده شدن و از دست دادن کارایی آن وسیله خواهد شد. این پشتیبانی شامل کارهایی مانند تمیز کردن لنز و تنظیم زاویه دوربین‌ها و بسیاری از کارهای تخصصی در زمینه‌های نرم‌افزاری و امنیتی می‌شود. در رابطه با پشتیبانی دوربین‌های مداربسته، آلتون سیستم اطلاعات مفیدی را در اختیار کاربران خود قرار داده و در این زمینه آن‌ها را راهنمایی می‌کند؛ پس تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

دوربین مداربسته چیست؟

حفظ امنیت در تمامی مکان‌ها و مناطق لازم و ضروری بوده و از اهمیت بسیاری برخوردار است. یکی از بهترین کارهایی که برای حفظ امنیت، به خصوص امنیت یک مجموعه شبکه یا اتاق سرور انجام می‌شود، استفاده از دوربین‌های مداربسته است. استفاده از دوربین‌های مداربسته مزیت‌هایی دارد که می‌توان به نظارت 24 ساعته بر محیط، تحت شبکه بودن دوربین مداربسته و غیره اشاره کرد. باید به این نکته توجه کرد که در صورت نصب اشتباه دوربین مداربسته، ممکن است مشکلات مختلفی به وجود آمده و همچنین باعث خرابی دوربین نیز بشود. انتخاب نوع کابل دوربین، میزان ظرفیت برق مورد نیاز، محل نصب دوربین، زاویه دید دوربین، شیوه کابل‌کشی و غیره، مهم‌ترین مواردی هستند که باید به هنگام نصب دوربین مداربسته، مورد توجه قرار گیرند.

پشتیبانی دوربین مداربسته برای منازل ویلایی و آپارتمانی چگونه است؟

پشتیبانی دوربین های مداربسته منازل ویلایی و آپارتمانی

پشتیبانی دوربین مداربسته برای منازل ویلایی و آپارتمانی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که شما را قادر می‌سازد در هرجایی منزل خود را تحت کنترل داشته باشید. اگر شما ویلا یا آپارتمانی دارید که هرچند وقت یکبار به آن سر می‌زنید حتماً آن را به دوربین مداربسته و سنسورهای دزدگیر مجهز کنید. با دوربین مداربسته بی‌سیم دیگر نیازی به سیم‌کشی و انتقال تصاویر ندارید و نصب آن نیز برای منازل ویلایی و آپارتمانی بسیار آسان است.

پشتیبانی دوربین‌های مداربسته برای ادارات چگونه است؟

پشتیبانی دوربین مداربسته ادارات
اهمیت پشتیبانی دوربین مداربسته در ادارات

یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها پس از نصب دوربین مداربسته در ادارات پشتیبانی از آن است. با داشتن پشتیبان مناسب از بروز هرگونه مشکلی جلوگیری خواهید کرد. این پشتیبانی فقط محدود به دوربین آنالوگ نبوده و در مورد دوربین مداربسته تحت شبکه نیز صدق می‌کند. برای اینکه عملکرد دوربین و دیگر اجزای آن را کنترل کنید به پشتیبانی نیاز دارید. شرکت‌های مختلفی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند و هرکدام با ارائه خدمات مختلف این پشتیبانی را انجام می‌دهند.

دوربین‌های مداربسته کارخانجات نیاز به پشتیبانی دارند؟

پشتیبانی دوربین مداربسته کارخانجات
نصب دوربین مدار بسته در کارخانجات و پشتیانی دوربین مدار بسته

یکی از ضروری‌ترین موارد در کارخانجات نصب دوربین مداربسته است و کوتاهی در این مورد می‌تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به بار آورد. بعد از نصب دوربین مداربسته در کارخانجات پشتیبانی کردن از آنها اهمیت زیادی خواهد داشت. این پشتیبانی توسط شرکت‌های متخصص صورت می‌گیرد.

این دوربین‌ها باتوجه‌به نوع ارسال اطلاعات به سیستم ضبط کننده به دو دسته آنالوگ و تحت شبکه تقسیم‌بندی می‌شوند. نصب و پشتیبانی از دوربین مداربسته آنالوگ ساده بوده و از قیمت پایینی هم برخوردار است. اما در دوربین مداربسته تحت شبکه برای اتصال به دستگاه از کابل شبکه استفاده می‌کنند و دوربین‌های IP معروف هستند. خدمات پشتیبانی از آنها حرفه‌ای است و قیمت بالاتری هم دارند.

پشتیبانی از سیستم‌های حفاظتی چگونه انجام می‌شود؟

پشتیبانی از سیستم‌های حفاظتی شامل قسمت‌های مختلفی است و این فرایند کارکرد شبکه نظارتی را بدون وقفه کنترل می‌کند. در سیستم‌های حفاظتی بسته به تعداد دوربین‌ها و حساسیت‌های آن نگهداری و پشتیبانی آنها نیز متفاوت خواهد بود. هرچه تعداد دوربین بیشتر باشد پشتیبانی و نظارت بر روی آن مشکل‌تر است.

با داشتن یک گروه حرفه‌ای پشتیبانی هنگام به‌وجودآمدن مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در سریع‌ترین زمان ممکن مشکل پیش‌آمده را رفع خواهند کرد. اگر مشکل سخت‌افزاری باشد این تیم یا قطعه را تعمیر و یا آن با نمونه باکیفیت‌تری تعویض می‌کند. پشتیبانی از سیستم‌های حفاظتی برای سرعت بخشیدن به خدمات و سرعت بخشیدن به حل مشکلات لازم و ضروری خواهد بود.

نگهداری و پشتیبانی دوربین مداربسته

پشتیبانی و نگه داری دوربین مدار بسته
خدمات پشتیبانی و نگهداری دوربین مدار بسته

پس از نصب و راه‌اندازی دوربین‌های مداربسته در محیط کسب‌وکار، منازل مسکونی و یا هر محیط دیگری باید به مهم‌ترین قسمت کار، یعنی پشتیبانی دوربین مداربسته نیز توجه شود. با در نظر گرفتن نکات لازم در زمینه نگهداری و پشتیبانی دوربین مداربسته، احتمال بروز اشکالات در آینده کاهش یافته و بازدهی و راندمان کاری آن نیز افزایش خواهد یافت. شرکت‌های مختلفی در این زمینه، خدماتی را ارائه می‌دهند. در این بخش از مقاله، به اموری که جهت پشتیبانی شبکه دوربین مداربسته انجام می‌شود، اشاره خواهد شد:

  • باید به‌صورت دوره‌ای بازدیدهایی انجام شده و عملکرد صحیح دوربین‌ها بررسی شود.
  • باید زیرساخت‌های ارتباطی دوربین‌ها، مانند ارسال تصاویر به یک تلفن همراه هوشمند، برنامه‌ریزی شده و پیکربندی شود.
  • تصاویری که توسط دوربین‌های مداربسته ضبط می‌شوند و همچنین دستگاه ذخیره‌کننده اطلاعات و تصاویر، باید مورد ارزیابی قرار گیرد.
  • سیستم دوربین‌ها باید عیب‌یابی شوند و مشکل‌های به وجود آمده در آن رفع گردد.
  • باید از نرم‌افزارهای مدیریت، پشتیبانی شده و اطلاعات و تصاویر مانند Axxon، Milestone و غیره کنترل شود.
  • یکی دیگر از کارهایی که باید جهت پشتیبانی دوربین مداربسته انجام شود، تعمیر و عیب‌یابی دستگاه ضبط‌کننده تصاویر (DVR/NVR) است.
  • دوربین‌ها باید به‌صورت مرتب چک شده و تمیز گردند و گزارش نهایی به کارفرما ارائه شود.

هر آن‌چه که باید در مورد پشتیبانی دوربین مداربسته در نظر گرفت!

با توجه به اهمیت حفظ امنیت در ادارات، کارخانه‌ها، مناطق مسکونی و بسیاری از اماکن دیگر، نصب دوربین مداربسته در این بخش‌ها، لازم و ضروری بوده و حتما باید نسبت به انجام این کار اقدام شود. پس از نصب و راه‌اندازی دوربین‌های مداربسته، نکته مهم دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد، پشتیبانی دوربین مداربسته است. زمانی اثربخشی سیستم دوربین‌ها افزایش خواهد یافت که یک برنامه منظم و منسجم برای پشتیبانی دوربین مداربسته وجود داشته باشد. با انجام این کار، از خراب شدن دوربین‌ها جلوگیری شده و بازدهی آن‌ها نیز به‌صورت چشمگیری افزایش خواهد یافت؛ در غیر این صورت، سیستم به مرور فرسوده و خراب خواهد شد. می‌توان گفت که وجود پشتیبانی مناسب، مانع از بروز مشکلات بزرگ و تحمیل هزینه‌های هنگفت، می‌شود.

بیشتر بخوانید:

قیمت دوربین مدار بسته

تجهیزات دوربین مداربسته

4.4/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 7 =