معرفی لوازم دوربین مداربسته یزد

تجهیزات دوربین مداربسته

امنیت، یکی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین نیازهای انسان است و انسان همواره در تلاش بوده تا با استفاده از روش‌ های مختلف امنیت را برای خود و محیط زندگی‌اش ایجاد کند. استفاده از دوربین مداربسته و تنظیم یک سیستم نظارتی در محیط‌ های مختلف یکی از موارد بسیار مهم و از جمله راهکارهای مهم برای برقراری امنیت و نظم به شمار می‌رود. با استفاده از دوربین‌ مداربسته می‌توانید حوادثی را که در محیط زندگی و یا حتی محل کار شما رخ می‌دهد رصد کرده و در صورت بروز هر گونه مشکل به این دوربین‌ ها مراجعه کنید. همان طور که می‌دانید، دوربین مداربسته در برند های متفاوتی وارد بازار شده و دارای انواع مختلفی است. تمامی دوربین‌ های مداربسته دارای لوازم و تجهیزاتی هستند که در صورت نبودن هر کدام از این لوازم، عملکرد دوربین مداربسته با مشکل مواجه خواهد شد. برای آشنایی و معرفی لوازم دوربین مداربسته یزد، تا انتهای این مقاله از آلتون سیستم با ما همراه باشید. 

معرفی تجهیزات دوربین مداربسته یزد

 معرفی انواع لوازم دوربین مداربسته و لوازم جانبی
معرفی انواع تجهیزات دوربین مداربسته و کاربرد آن ها

دوربین مداربسته دارای تجهیزات و لوازمی است که فرایند تولید تصاویر، انتقال و ارائه آن را ممکن می‌سازد. این لوازم با نام تجهیزات دوربین مداربسته شناخته می‌شوند که در ادامه به بررسی هرکدام از این موارد خواهیم پرداخت. 

  • دستگاه DVR

دستگاه DVR یا Digital Video Recorder، یکی از مهم‌ترین تجهیزات مداربسته آنالوگ به شمار می‌رود که وظیفه ضبط و پخش را در دوربین مداربسته بر عهده دارد. امکان ضبط تصاویر با استفاده از هارد دیسک نصب شده بر روی دستگاه، امکان انجام تنظیمات ضبط با توجه به نیاز کاربر، امکان نمایش زنده تصاویر به صورت دلخواه و نمایش چند تصویر در یک صفحه، امکان بازپخش تصاویر ضبط شده، امکان پشتیبان گیری از تصاویر ضبط شده، توانایی انجام آنالیز های ساده بر روی تصاویر مانند حساسیت به حرکت و غیره، از جمله مهم‌ترین وظایف دستگاه DVR به شمار می‌روند. 

5 مدل دستگاه DVR برای دوربین مداربسته

  • دستگاه  NVR

دستگاه NVR عملکردی مشابه با دستگاه DVR دارد. این دستگاه با استفاده از دوربین‌ های IP به ثبت تصاویری می‌پردازد که از طریق کابل شبکه منتقل شده‌اند. دوربین‌ های مداربسته با استفاده از یک سوئیچ شبکه و یا روتر به سیستم NVR متصل می‌شوند. در برخی اوقات نیز این اتصال به صورت مستقیم به دستگاه NVR انجام می‌شود. این نکته را در نظر داشته باشید که رکورد NVRها در دوربین‌ های IP انجام می‌پذیرد.

  • هارد دوربین مداربسته

برای دوربین های مداربسته باید به این نکته توجه کرد که از دوربین های معمولی استفاده نکنید. بهتر است از هارد های Seagate  یا Western استفاده کنید.

  • مانیتور و نمایشگر تصویر

یکی دیگر از لوازم دوربین مداربسته یزد، مانیتور و یا نمایشگر تصویر است. در نمایش تصاویر ارسالی از دوربین به نمایشگر، اندازه نمایشگر به عواملی مانند تعداد دوربین‌ های مداربسته، رزولوشن تصویر، فاصله مانیتور با بیننده و غیره بستگی دارد. 

مانیتور برای مشاهده آنلاین و آفلاین دوربین مداربسته

  • هارد مخصوص برای ذخیره تصاویر

دوربین‌ های مداربسته به صورت 24 ساعته و در تمام ایام هفته و تمام طول سال روشن بوده و به ضبط و ذخیره تصاویر مشغول هستند؛ بنابراین نمی‌توان برای دوربین مداربسته از هارد معمولی استفاده کرد. یکی از لوازم دوربین مداربسته یزد، هارد مخصوص دوربین مداربسته برای ذخیره تصاویر است. 

  • لنز دوربین مداربسته 

لنز برای دوربین مداربسته یکی از لوازم جانبی است
همه چیز در مورد لنز دوربین مداربسته

لنز دوربین، یکی از مهم‌ترین لوازم دوربین مداربسته یزد است. وظیفه لنز در دوربین مداربسته متمرکز کردن نور انعکاسی و جمع آوری سیگنال‌ های نوری و متمرکز کردن آن بر روی سنسور برای تشکیل تصاویر است. به طور معمول در هر لنز یک یا چند عدسی وجود دارد که با کمک آن، پرتو های نوری را متمرکز کرده و تصویر را تشکیل می‌دهد. 

  • کابل شبکه IP

کابل‌ های IP دسته‌ای از کابل‌ های زوج هستند که برای اتصال تجهیزات مختلف در شبکه‌ های کامپیوتری مورد استفاده قرار می‌گیرند. از این نوع کابل‌ها برای انتقال اطلاعات با هدف کاهش تاثیر نویز بر سیگنال‌ های عبوری از کانال استفاده می‌شود. زوج بودن این کابل باعث می‌شود تا تشخیص تاثیر نویز آسان‌تر بوده و به راحتی نویز حذف شود. 

  • کابل BNC 

کابل BNC یک کابل و رابط بسیار رایج مخابراتی آنالوگ است که به طور معمول برای اتصال کابل‌ های کواکسیال به دستگاه‌ های مختلف استفاده می‌شود. این نوع از کابل‌ها در سیستم‌ های مداربسته آنالوگ استان یزد مورد استفاده قرار می‌گیرند. نوع اتصال و قفل شدن این نوع کابل‌ها بسیار مناسب بوده و به همین دلیل برای دوربین‌ های مداربسته مورد استفاده قرار می‌گیرند. معمولا کابل BNC در سیستم‌ های مدار بسته برای اتصال کابل RG559 به دوربین و DVR استفاده می‌شوند. 

  • رک دوربین مداربسته

رک دوربین مداربسته نوعی محفظه و قفسه استاندارد است که برای جاسازی و محافظت از تجهیزات دوربین مداربسته استفاده می‌شود. رک‌ها در اندازه‌ های متفاوت و برای نگهداری از تجهیزات الکتریکی و کامپیوتری دوربین مداربسته استفاده می‌شوند. رک‌ها را از نظر نوع ساخت به دسته‌ های مختلفی طبقه‌بندی می‌کنند.

رک دوربین مدار بسته

رک دیواری 

رک‌های دیواری، همان طور که از نامشان مشخص است، برای پیچ شدن و اتصال به دیوار ساخته شده‌اند. این نوع رک‌ها به طور معمول در اندازه‌های 4 الی 12 یونولیت و با عمق 45 و یا 60 سانتی‌متر ساخته می‌شوند. معمولا این نوع رک‌ها از شیشه بوده و به صورت افقی باز می‌شوند. 

رک ایستاده 

نوع دیگری از رک‌‌ها، رک‌های ایستاده هستند که بر روی زمین قرار داده می‌شوند. این نوع رک‌ها که جزو لوازم دوربین مداربسته یزد به شمار می‌روند، معمولا دارای اندازه‌های 16 تا 47 یونولیت و عمق 60، 80 و یا 100 سانتی‌متری هستند. این نوع رک‌ها نیز دارای یک درب هستند که از جلو باز می‌شود؛ البته درهای کناری و پشتی آن‌ها نیز قابلیت باز شدن دارند.  

  • پروژکتور مادون قرمز

یکی دیگر از تجهیزات و لوازم دوربین مداربسته یزد، پروژکتور یا نورافکن مادون قرمز است. این نوع پروژکتور امواج نوری مادون قرمز تولید کرده و در دو حالت مورد استفاده قرار می‌گیرد. حالت اول زمانی است که دوربین مداربسته شما فاقد LED مادون قرمز باشد. به طور معمول دوربین‌های مداربسته ساده، LED مادون قرمز ندارند؛ بنابراین اگر نیاز به دید در شب در این دوربین‌ها وجود داشته باشد، باید از پروژکتور مادون قرمز استفاده کنید. حالت دوم نیز زمانی است که دوربین مداربسته مورد استفاده شما، برد دید در شب مناسبی نداشته باشد. حتی اگر دوربین مداربسته شما در تاریکی قسمت‌هایی از تصویر را به خوبی نمایش نمی‌دهد، می‌توانید با استفاده از یک پروژکتور مادون قرمز این ضعف را برطرف کنید. 

آلتون سیستم؛ ارائه دهنده لوازم دوربین مداربسته یزد

نصب و راه‌اندازی دوربین مداربسته بدون استفاده از تجهیزات و لوازم مخصوص، امکان‌پذیر نخواهد بود؛ بنابراین برای اینکه دوربین مداربسته شما عملکرد مناسبی داشته باشد، باید از لوازم و تجهیزات مناسبی استفاده کنید. ما در آلتون سیستم، به عنوان یکی از برترین ارائه دهندگان تجهیزات دوربین مداربسته، در تلاش هستیم تا با ارائه بهترین و باکیفیت‌ترین تجهیزات، امنیت را به شما هدیه کنیم. تضمین کیفیت و قیمت، گارانتی محصولات به صورت تضمینی، ارائه جدیدترین انواع دوربین‌های باکیفیت مداربسته و به کارگیری جدیدترین متدهای امنیتی باعث شده تا بسیاری از مشتریان با اطمینان خرید خود را از آلتون سیستم یزد انجام داده و بهترین کیفیت دوربین‌های مداربسته را در اختیار داشته باشند. 

به پست امتیاز دهید (سمت چپ 5 ستاره)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =