تجهیزات دوربین مداربسته در یزد

شاید شما هم اینطور فکر میکنید که دوربین مدار بسته در اصل همان دوربینی ست که به دیواری یا به مکان خاصی نصب میشود. مطمئناً هستند افرادی که این تصور را دارند. اما ما برای شما توضیح میدهیم که وقتی کلمه دوربین مداربسته استفاده میشود. منظور یک پکیج کامل از چندین وسیله که با هم باید ارتباط داشته باشند تا یک هدف خاص را دنبال کنند.

این پکیج را با هم دوربین مدار بسته میگویند. تجهیزات دوربین مداربسته یکی از اصلی ترین رکنها هستند که اگر یکی از آنها وجود نداشته باشد، دوربین مداربسته هم معنی ندارد.

انواع تجهیزات دوربین مدار بسته

همانطور که در پاراگراف قبل اشاره شد دوربین مداربسته شامل یک پکیج است. این پکیج را که به عنوان تجهیزات دوربین مدار بسته میشناسیم. شامل DVR (دی وی آر) و NVR ( ان وی آر) – کابل های مخصوص – هارد ذخیره داده ها – نمایشگر یا مانیتور – نورافکن – رک یا محفظه ای برای نگهداری تجهیزات – کارت DVR – آداپتور (منبع تغذیه) – داکت یا لوله فلکسی یا فلزی – سوکتها – فیش ها هستند.

دستگاه ضبط کننده DVR

یکی از مهمترین قسمتهای دوربین مدار بسته دستگاهی ست به اسم DVR که مخفف عبارت Digital Video Recorder می‌باشد. کار این دستگاه به این شکل است که تصاویر را از دوربین گرفته و آن را بر روی فضایی به اسم هارد ذخیره میکند. بدین روش تصاویری که به دی وی آر منتقل میشود به صورت آنالوگ میباشد از اینجا به بعد کار دستگاه DVR شروع میشود و این تصاویر را بر روی هارد به صورت دیجیتال ذخیره میکند.

دستگاه ضبط کننده NVR

این دستگاه نیز وظیفه ضبط تصاویر بر روی هارد را دارد. با این تفاوت که در NVR که مخفف ( Network Video Recorder ) میباشد، سیستم مدار بسته تحت شبکه میباشد و دستگاه DVR سیستم مدار بسته آن آنالوگ میباشد. در واقعه دستگاه NVR معادل سرور در سیستم مداربسته شبکه میباشد. این دستگاه دارای طبقه بندی بر اساس تعداد کانالها و پهنای باند ورودی میباشد. که بر اساس تعداد کانالها ( 4 کاناله – 8 کاناله – 16 کاناله – 32 کاناله ) قابلیت نصب دوربین وجود دارد.

تجهیزات کامل دوربین مداربسته چیست؟

دوربین های مداربسته برای فعال شدن به تجهیزات جانبی نیاز دارند . در ادامه با انواع انها آشنا میشویم.

1. کابل های مخصوص دوربین مداربسته

برای ارتباط بین این تجهیزات کابلهای وجود دارد که برای دستگاه های دی وی آر و ان وی آر متفاوت است. در DVR کابل کواکسیال میباشد . اما در دستگاه NVR کابل شبکه استفاده میشود.

2. هارد ذخیره داده ها در دوربین های مداربسته

هارد دستگاهی است برای ذخیره داده ها، که در سیستم مدار بسته در دستگاه NVR و DVR قرار میگیرد و فیلمهای که از دوربین ضبط میشود روی این هارد ذخیره و نگهداری میشود.

3. نمایشگر یا مانیتور دوربین مداربسته

به واسطه این دستگاه فیلم های که در پروسه های بالا گفته شده را پخش میکند. این مانیتور میتواند سایز های مختلف داشته باشد.

4. دوربین مداربسته مجهز به نورافکن

دوربینها امکاناتی دارند که برای دید در شب میباشدبه اسم IR که فاصله کوتاهی را پوشش می دهد به همین دلیل در بیشتر نقاط در نزدیکی دوربین، پروژکتور یا نورافکن را نصب میکنند تا وسعت دید بیشتری وجود داشته باشد.

به پست امتیاز دهید (سمت چپ 5 ستاره)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =